Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:54

06:07 17:26

04:02 11:23

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 41 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
19% normy
Jutro 4°C -6°C
Wtorek 2°C -4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front przyniesie ocieplenie. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią

Zachmurzenie na ogół duże, sporadyczne przejaśnienia i duże różnice w temperaturach - takie są prognozy na środę. Napływający front przyniesie cieplejsze powietrze. W czwartek wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć, ale na niebie nadal będą dominować chmury. Synoptycy ostrzegają zwłaszcza przed gołoledzią i mgłami.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa cieplejsze powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1032 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W środę zachmurzenie na ogół ma być duże, a miejscami wręcz całkowite. Nieliczne przejaśnienia i krótkie chwile ze słońcem spodziewane są jedynie w Małopolsce, na Dolnym Śląsk, Zachodnim Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Różnice w temperaturach będą duże. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza w Lublinie do 8 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany. 

Noc ze środy na czwartek na ogół ma być pochmurna. Możliwa mżawka oraz słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Widzialność - zwłaszcza nad ranem - będą utrudniać bardzo gęste mgły. Temperatura będzie się wahać od 0 do 3 stopni Celsjusza. W górach zimniej, spodziewane są lokalne przymrozki do minus 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być słaby oraz umiarkowany.

W czwartek duże zachmurzenie na ogół się utrzyma, ale spodziewane są również przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Najwięcej chwil ze słońcem  w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Lubuskiem, w Wielkopolsce, na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach. Prognozowane jest też ocieplenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Białymstoku do 7 stopni Celsjusza w Zielonej Górze, Szczecinie i we Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby oraz umiarkowany.

W piątek słońca ma być znacznie więcej, zwłaszcza w regionach południowych kraju. Opady deszczu spodziewane są jedynie na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach. Tam zachmurzenie na ogół ma być duże, w pozostałych regionach zaś umiarkowane.  Korzystne wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Lublinie oraz w Białymstoku do 6 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Krakowie oraz w Zielonej Górze. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.


 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | mgła | zima | poranek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama