Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:52

4:15 21:00

11:080:54

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr NNW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 28°C 17°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradobiciami

Prognozy na najbliższe dni są niepokojące. Przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci silnych wyładowań atmosferycznych połączonych z lokalnymi gradobiciami oraz ulewami. Synoptycy ostrzegają, że może spaść nawet do 60 mm deszczu. Mocno zagrzmi niemal w całym kraju, a najobfitsze opady spodziewane są w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie. W kolejnych dniach czeka nas ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje rozległy niż, z zachodu na wschód przemieszcza się front atmosferyczny, który mocno namiesza w pogodzie. To właśnie wraz z nim nadciągną nad Polskę gwałtowne burze. On też przyniesie do kraju znacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie powoli rosło. 

Szczegółowa prognoza pogody

Reklama

Poniedziałek w całym kraju bardzo niespokojny. Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami połączonymi z lokalnymi gradobiciami, bardzo obfitymi opadami deszczu i i wichurami dotyczy piętnastu województw. Nieco spokojniej ma być jedynie na Zachodnim Pomorzu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 40 mm, a w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie nawet do 60 mm. Wiatr ma osiągać w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Na termometrach utrzymają się bardzo wysokie wartości. Najchłodniej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze i Poznaniu maksymalnie do 22 stopni Celsjusza, a najgoręcej na krańcach wschodnich. W Białymstoku, Rzeszowie oraz w Lublinie ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, ale wraz z upływem dnia będzie ono wzrastać do dużego. Burze zaczną się uaktywnić we wczesnych godzinach popołudniowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek burze się utrzymają, zwłaszcza w regionach wschodnich oraz południowo-wschodnich. Synoptycy ostrzegają, że mają im towarzyszyć obfite opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów wyniesie do 30 mm, a na Podkarpaciu do 60 mm. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Ciepło. Temperatura będzie się wahać od 12 stopni Celsjusza do 19 stopni Celsjusza. 

We wtorek burze utrzymają się zwłaszcza w południowych regionach kraju. Ostrzeżenie przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi połączonymi z intensywnymi opadami deszczu dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie kraju wyniesie do 20 mm. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Upały ustąpią i na termometrach zobaczymy umiarkowane wartości. Najchłodniej ma być w Katowicach - do 20 stopni Celsjusza, a najcieplej w Poznaniu  - do 25 stopni Celsjusza. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie.

Środa burzowa w Małopolsce, na Śląsku oraz w Świętokrzyskiem. Tam wyładowaniom atmosferycznymi mają towarzyszyć intensywne opady deszczu. W pozostałych regionach ma być słonecznie,  pogodnie i umiarkowanie ciepło. Na termometrach zobaczymy od 22 stopni Celsjusza w Katowicach do 25 stopni Celsjusza w Poznaniu i we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W czwartek zagrzmi i popada na Podkarpaciu, Podlasiu oraz na Lubelszczyźnie. W pozostałych województwach dominować będzie korzystna aura z umiarkowanymi wartościami na termometrach i dużą ilością słońca. Na termometrach wartości optymalne dla naszego samopoczucia. Najcieplej ma być Rzeszowie oraz we Wrocławiu - do 24 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Gdańsku i Olsztynie - do 22 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama

Najlepsze tematy