Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:34

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Prognozy: Front nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradobiciami

Prognozy na najbliższe dni są niepokojące. Przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci silnych wyładowań atmosferycznych połączonych z lokalnymi gradobiciami oraz ulewami. Synoptycy ostrzegają, że może spaść nawet do 60 mm deszczu. Mocno zagrzmi niemal w całym kraju, a najobfitsze opady spodziewane są w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie. W kolejnych dniach czeka nas ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje rozległy niż, z zachodu na wschód przemieszcza się front atmosferyczny, który mocno namiesza w pogodzie. To właśnie wraz z nim nadciągną nad Polskę gwałtowne burze. On też przyniesie do kraju znacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie powoli rosło. 

Szczegółowa prognoza pogody

Poniedziałek w całym kraju bardzo niespokojny. Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami połączonymi z lokalnymi gradobiciami, bardzo obfitymi opadami deszczu i i wichurami dotyczy piętnastu województw. Nieco spokojniej ma być jedynie na Zachodnim Pomorzu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 40 mm, a w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie nawet do 60 mm. Wiatr ma osiągać w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Na termometrach utrzymają się bardzo wysokie wartości. Najchłodniej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze i Poznaniu maksymalnie do 22 stopni Celsjusza, a najgoręcej na krańcach wschodnich. W Białymstoku, Rzeszowie oraz w Lublinie ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, ale wraz z upływem dnia będzie ono wzrastać do dużego. Burze zaczną się uaktywnić we wczesnych godzinach popołudniowych.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek burze się utrzymają, zwłaszcza w regionach wschodnich oraz południowo-wschodnich. Synoptycy ostrzegają, że mają im towarzyszyć obfite opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów wyniesie do 30 mm, a na Podkarpaciu do 60 mm. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Ciepło. Temperatura będzie się wahać od 12 stopni Celsjusza do 19 stopni Celsjusza. 

We wtorek burze utrzymają się zwłaszcza w południowych regionach kraju. Ostrzeżenie przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi połączonymi z intensywnymi opadami deszczu dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie kraju wyniesie do 20 mm. Wiatr może osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Upały ustąpią i na termometrach zobaczymy umiarkowane wartości. Najchłodniej ma być w Katowicach - do 20 stopni Celsjusza, a najcieplej w Poznaniu  - do 25 stopni Celsjusza. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie.

Środa burzowa w Małopolsce, na Śląsku oraz w Świętokrzyskiem. Tam wyładowaniom atmosferycznymi mają towarzyszyć intensywne opady deszczu. W pozostałych regionach ma być słonecznie,  pogodnie i umiarkowanie ciepło. Na termometrach zobaczymy od 22 stopni Celsjusza w Katowicach do 25 stopni Celsjusza w Poznaniu i we Wrocławiu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W czwartek zagrzmi i popada na Podkarpaciu, Podlasiu oraz na Lubelszczyźnie. W pozostałych województwach dominować będzie korzystna aura z umiarkowanymi wartościami na termometrach i dużą ilością słońca. Na termometrach wartości optymalne dla naszego samopoczucia. Najcieplej ma być Rzeszowie oraz we Wrocławiu - do 24 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Gdańsku i Olsztynie - do 22 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne