Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:29

06:37 18:13

18:36 05:40

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr NNE 15 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
94% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 21°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front nad Polską. Ostrzeżenie przed gwałtownymi zjawiskami

Weekend upłynie pod znakiem dynamicznie zmieniającej się aury. Popada deszcz, a miejscami - jak ostrzegają synoptycy - spodziewane są tez burze. Najbardziej pochmurna i deszczowa ma być niedziela. Początek przyszłego tygodnia przyniesie ochłodzenie. Temperatura w poniedziałek będzie się wahać od 13 do 18 stopni Celsjusza.

Polska jest w strefie frontu atmosferycznego, do kraju nadal napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1012 hPa i będzie się wahać.

Reklama

Piątek najpogodniejszy na Śląsku, w Małopolsce oraz na Lubelszczyźnie, tam utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. W pozostałych regionach spodziewany jest deszcz, a zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dodatkowo lokalnie  - głównie na zachodzie kraju - spodziewane są burze. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i osiągają w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę.

Sobota również upłynie pod znakiem przelotnych opadów. Deszcz nie jest spodziewany jedynie na na Podkarpaciu, Śląsku, w Małopolsce, w Świętokrzyskiem oraz na Dolnym Śląsku. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Podlasiu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela ciepła, ale z dużą  ilością chmur i opadów. Dodatkowo spodziewane są też burze, między innymi w województwie świętokrzyskim. Bezdeszczowo jedynie na Podkarpaciu. Dominować będzie zachmurzenie duże. Najwięcej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na Zachodnim Pomorzu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Poniedziałek przyniesie ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Katowicach oraz w Kielcach do 18 stopni Celsjusza w Poznaniu. Najwięcej chwil ze słońcem oraz rozpogodzeń spodziewanych jest na Zachodnim Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże, spodziewane są też opady. Najbardziej deszczowo ma być na południu kraju. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje