Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:33

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NW 28 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
14% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Prognozy: Front nad Polską. Ostrzeżenie przed burzami

Bardzo wysokie wartości na termometrach utrzymają się jeszcze tylko w środę. Na zachodzie kraju ma być nawet do 32 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają jednak, że nad Polskę nadciągną również burze, lokalnie gwałtowne. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są też w czwartek. W kolejnych dniach odpoczniemy od upałów. Czeka nas wyraźne ochłodzenie.

Do Polski zbliża się front atmosferyczny, który przyniesie zmiany w pogodzie. Zachód kraju nadal jest pod wpływem gorącego, zwrotnikowego powietrza. Nad resztę kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1021 hPa i będzie rosnąć.

Środa najgorętsza na zachodzie kraju. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 32 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Słońca nigdzie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie małe, ale nad Polskę nadciągną burze, lokalnie gwałtowne i połączone z intensywniejszymi opadami deszczu. Niewykluczone są też gradobicia. Zagrzmi zwłaszcza na zachodzie kraju - w Lubuskiem, w Wielkopolsce oraz na Zachodnim Pomorzu. Wiatr na ogół słaby, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Reklama

W czwartek wartości na termometrach spadną. Odpoczniemy od uporczywych upałów. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Szczecinie do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Słońca sporo, zachmurzenie na ogół małe. Jednocześnie spodziewane są gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci burz i silniejszych opadów deszczu, a  nawet gradobić. Ostrzeżenie przed wyładowaniami atmosferycznymi dotyczy zwłaszcza południa, centrum oraz wschodu kraju. Zagrzmi między innymi w Małopolsce, na Śląsku, w Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

W piątek burze spodziewane są na Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach.  W pozostałych regionach pogoda uspokoi się. Wartości na termometrach korzystne i niezbyt wysokie. Temperatura będzie się wahać  od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Łodzi. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sobota z korzystną aurą w całym kraju. Burze spodziewane są jedynie na Podlasiu. Wartości na termometrach komfortowe dla naszego samopoczucia. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Chwile ze słońcem sporo. Zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na Podlasiu, poza tym pogodnie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela z aurą kapryśną zwłaszcza na południu oraz na zachodzie kraju. Tam spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. W pozostałych regionach słońca sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach optymalne dla zdrowia. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do 22 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy