Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:13

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Prognozy: Front nad Polską. Ostrzeżenie przed burzami

Bardzo wysokie wartości na termometrach utrzymają się jeszcze tylko w środę. Na zachodzie kraju ma być nawet do 32 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają jednak, że nad Polskę nadciągną również burze, lokalnie gwałtowne. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są też w czwartek. W kolejnych dniach odpoczniemy od upałów. Czeka nas wyraźne ochłodzenie.

Do Polski zbliża się front atmosferyczny, który przyniesie zmiany w pogodzie. Zachód kraju nadal jest pod wpływem gorącego, zwrotnikowego powietrza. Nad resztę kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1021 hPa i będzie rosnąć.

Środa najgorętsza na zachodzie kraju. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 32 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Słońca nigdzie nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie małe, ale nad Polskę nadciągną burze, lokalnie gwałtowne i połączone z intensywniejszymi opadami deszczu. Niewykluczone są też gradobicia. Zagrzmi zwłaszcza na zachodzie kraju - w Lubuskiem, w Wielkopolsce oraz na Zachodnim Pomorzu. Wiatr na ogół słaby, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Reklama

W czwartek wartości na termometrach spadną. Odpoczniemy od uporczywych upałów. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Szczecinie do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Słońca sporo, zachmurzenie na ogół małe. Jednocześnie spodziewane są gwałtowne zjawiska atmosferyczne w postaci burz i silniejszych opadów deszczu, a  nawet gradobić. Ostrzeżenie przed wyładowaniami atmosferycznymi dotyczy zwłaszcza południa, centrum oraz wschodu kraju. Zagrzmi między innymi w Małopolsce, na Śląsku, w Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.

W piątek burze spodziewane są na Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach.  W pozostałych regionach pogoda uspokoi się. Wartości na termometrach korzystne i niezbyt wysokie. Temperatura będzie się wahać  od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Łodzi. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sobota z korzystną aurą w całym kraju. Burze spodziewane są jedynie na Podlasiu. Wartości na termometrach komfortowe dla naszego samopoczucia. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Chwile ze słońcem sporo. Zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na Podlasiu, poza tym pogodnie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela z aurą kapryśną zwłaszcza na południu oraz na zachodzie kraju. Tam spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. W pozostałych regionach słońca sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach optymalne dla zdrowia. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do 22 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama