Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:28

7:32 16:03

16:277:44

-3°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna -6°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr WNW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

72
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
204% normy
pm 10
171% normy
Jutro -2°C -7°C
Środa -2°C -8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front nad Polską. Ostrzeżenia przed zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem

Napływający do Polski front atmosferyczny przyniósł duże zmiany w pogodzie. Wartości na termometrach wyraźnie wzrosły i w wielu regionach pojawiły się obfite opady śniegu. IMGW ostrzega, że lokalnie m.in na Podkarpaciu, spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne. Z kolei dla strefy brzegowej wydano ostrzeżenie przed sztormem. Dokuczy też silny wiatr osiągający w porywach nawet do 120-140 kilometrów na godzinę. Najmocniej powieje w Tatrach i w Sudetach.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1004 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

Czwartek z opadami śniegu lub śniegu z deszczem w całym kraju. Wartości na termometrach wyraźnie wzrosną, maksymalnie wskażą od minus 1 st. Celsjusza w Rzeszowie do 3 stopni Celsjusza w Gdańsku. Słońca będzie jak na lekarstwo. Dominować będzie zachmurzenie duże. Dokuczy też silny wiatr, zwłaszcza na wybrzeżu oraz w górach, gdzie będzie osiągał w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Lokalnie niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne.

Noc z czwartku na piątek z większymi przejaśnieniami. Lokalnie pojawią się opady śniegu i śniegu połączonego z deszczem. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 centymetrów. Mroźno. Termometry wskażą od minus 3 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 1 st. Celsjusza na wybrzeżu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w górach silny i osiągający w porywach nawet do 120 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne.


Piątek nadal pochmurny, jedynie miejscami - głównie na zachodzie Polski - pojawią się przejaśnienia. Nadal ma sypać śnieg, zwłaszcza w regionach północno-wschodnich. Wartości na termometrach na plusie. Najcieplej będzie w Kielcach i we Wrocławiu - nawet do 4 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej będzie w Białymstoku oraz w Olsztynie - maksymalnie do 1 s. Celsjusza. Nadal dokuczać będzie silny wiatr, który w górach ma osiągać w porywach nawet do 140 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama