Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 23:30

5:18 20:03

8:5921:46

18°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 18°C
 • Ciśnienie 1011 hPa
 • Wiatr SW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  8
  Dobre

  Dobre warunki dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
56% normy
pm 10
37% normy
Jutro 26°C 15°C
Czwartek 26°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front nad Polską. Ochłodzi się i popada

Pogoda nie będzie nas już tak rozpieszczać, jak miało to miejsce w poprzednich dniach. Za sprawą napływającego do Polski frontu atmosferycznego wyraźnie się ochłodzi i niemal w całym kraju popada deszcz. O upałach już raczej możemy zapomnieć.

Do Polski wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz wilgotniejsze powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

Sobota do końca dnia na ogół pochmurna, ale miejscami pojawią się przejaśnienia. Przydadzą się teraz parasole, bo lokalnie mocno popada. Deszcz spodziewany jest głównie w regionach południowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed ulewami. Najmocniej padać ma na Śląsku. Na południu może też miejscami zagrzmieć. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć silny wiatr osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Wartości na termometrach korzystne. Wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Reklama

 

Niedziela upłynie pod znakiem dynamicznych zmian w pogodzie. W południowych regionach kraju na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć. Zachmurzenie wzrośnie tam do dużego i popada deszcz, lokalnie intensywny. Im bardziej na północ, tym chwil ze słońcem znacznie więcej. Zachmurzenie zmaleje tam do umiarkowanego. Chłodniej, na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Łodzi do 21 stopni Celsjusza w Bydgoszczy. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


 W poniedziałek możemy już liczyć na więcej chwil ze słońcem, ale za to będzie jeszcze chłodniej. Termometry wskażą maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Szczecinie. W pozostałych regionach maksymalnie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do 19 stopni Celsjusza w Poznaniu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje