Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:02

5:41 17:47

6:5220:03

-6°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -13°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr NE 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
108% normy
pm 10
83% normy
Jutro 1°C -6°C
Środa 2°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Front nad Polską. Ochłodzi się i popada

Pogoda nie będzie nas już tak rozpieszczać, jak miało to miejsce w poprzednich dniach. Za sprawą napływającego do Polski frontu atmosferycznego wyraźnie się ochłodzi i niemal w całym kraju popada deszcz. O upałach już raczej możemy zapomnieć.

Do Polski wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz wilgotniejsze powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

Sobota do końca dnia na ogół pochmurna, ale miejscami pojawią się przejaśnienia. Przydadzą się teraz parasole, bo lokalnie mocno popada. Deszcz spodziewany jest głównie w regionach południowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed ulewami. Najmocniej padać ma na Śląsku. Na południu może też miejscami zagrzmieć. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć silny wiatr osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Wartości na termometrach korzystne. Wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Reklama

 

Niedziela upłynie pod znakiem dynamicznych zmian w pogodzie. W południowych regionach kraju na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć. Zachmurzenie wzrośnie tam do dużego i popada deszcz, lokalnie intensywny. Im bardziej na północ, tym chwil ze słońcem znacznie więcej. Zachmurzenie zmaleje tam do umiarkowanego. Chłodniej, na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Łodzi do 21 stopni Celsjusza w Bydgoszczy. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


 W poniedziałek możemy już liczyć na więcej chwil ze słońcem, ale za to będzie jeszcze chłodniej. Termometry wskażą maksymalnie do 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Szczecinie. W pozostałych regionach maksymalnie od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do 19 stopni Celsjusza w Poznaniu. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.


Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama