Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:48

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
61
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
161% normy
pm 10
135% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Dwa dni ze śniegiem. Od środy zmiana pogody

Mocno sypnęło śniegiem na południu Polski i jak wynika z obecnych prognoz białego puchu ma nadal przybywać. Śnieżna aura utrzyma się jeszcze przez dwa najbliższe dni. Od środy czeka nas zmiana pogody. Ma być nie tylko bardziej słonecznie, ale i cieplej.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1010 hPa i będzie rosło.

Reklama

Poniedziałek z opadami śniegu niemal w całym kraju. Najmocniej poprószy na Śląsku. Z kolei na krańcach zachodnich oraz na Pomorzu popada deszcz. Synoptycy ostrzegają też przed gołoledzią. Pogodnie jedynie na Lubelszczyźnie, tam można liczyć na chwile ze słońcem. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Na termometrach od minus 1 st. Celsjusza Rzeszowie oraz w Lublinie do nawet 5 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu i w górach silny i porywisty.

Noc z poniedziałku na wtorek z dużym zachmurzeniem i z opadami śniegu. Najmocniej poprószy na południu Polski. Najchłodniej na południowym-wschodzie - minus 5 stopni Celsjusza, a najcieplej na zachodzie kraju - do plus 2 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek najwięcej rozpogodzeń i chwil ze słońcem na zachodzie i północy kraju. Tam zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. W pozostałych regionach znacznie bardziej ponuro. Najwięcej opadów śniegu i śniegu połączonego z deszczem na południu kraju. Wartości na termometrach na plusie. Zdecydowanie najcieplej ma być w Gdańsku - nawet do 6 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Rzeszowie i w Lublinie - maksymalnie 1 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa ma przynieść wyraźną poprawę pogody już w całym kraju. Opady śniegu i deszczu połączonego ze śniegiem ustąpią i nad całą Polską zaświeci słońce. Zachmurzenie we wszystkich regionach zmaleje do umiarkowanego. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej ma być w Olsztynie - nawet do 8 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Rzeszowie - maksymalnie do 2 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Prognozy na czwartek są równie korzystne. Słońca w żadnym regonie nie zabraknie, umiarkowane zachmurzenie się utrzyma i nadal ma być ciepło. Najwyższe wartości termometry wskażą w Olsztynie - nawet do 7 stopni Celsjusza, a najniższe w Szczecinie i w Bydgoszczy - nawet do 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Piątek nadal słoneczny i ciepły. Padać raczej nigdzie nie powinno. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne. Na termometrach od 1 st. Celsjusza w Szczecinie do nawet 7 stopni Celsjusza w Kielcach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje