Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:52

4:15 21:00

11:080:54

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr NNW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 28°C 17°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Dwa dni ze śniegiem. Od środy zmiana pogody

Mocno sypnęło śniegiem na południu Polski i jak wynika z obecnych prognoz białego puchu ma nadal przybywać. Śnieżna aura utrzyma się jeszcze przez dwa najbliższe dni. Od środy czeka nas zmiana pogody. Ma być nie tylko bardziej słonecznie, ale i cieplej.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1010 hPa i będzie rosło.

Reklama

Poniedziałek z opadami śniegu niemal w całym kraju. Najmocniej poprószy na Śląsku. Z kolei na krańcach zachodnich oraz na Pomorzu popada deszcz. Synoptycy ostrzegają też przed gołoledzią. Pogodnie jedynie na Lubelszczyźnie, tam można liczyć na chwile ze słońcem. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego. Na termometrach od minus 1 st. Celsjusza Rzeszowie oraz w Lublinie do nawet 5 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu i w górach silny i porywisty.

Noc z poniedziałku na wtorek z dużym zachmurzeniem i z opadami śniegu. Najmocniej poprószy na południu Polski. Najchłodniej na południowym-wschodzie - minus 5 stopni Celsjusza, a najcieplej na zachodzie kraju - do plus 2 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek najwięcej rozpogodzeń i chwil ze słońcem na zachodzie i północy kraju. Tam zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. W pozostałych regionach znacznie bardziej ponuro. Najwięcej opadów śniegu i śniegu połączonego z deszczem na południu kraju. Wartości na termometrach na plusie. Zdecydowanie najcieplej ma być w Gdańsku - nawet do 6 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Rzeszowie i w Lublinie - maksymalnie 1 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa ma przynieść wyraźną poprawę pogody już w całym kraju. Opady śniegu i deszczu połączonego ze śniegiem ustąpią i nad całą Polską zaświeci słońce. Zachmurzenie we wszystkich regionach zmaleje do umiarkowanego. Wzrosną też wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej ma być w Olsztynie - nawet do 8 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Rzeszowie - maksymalnie do 2 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Prognozy na czwartek są równie korzystne. Słońca w żadnym regonie nie zabraknie, umiarkowane zachmurzenie się utrzyma i nadal ma być ciepło. Najwyższe wartości termometry wskażą w Olsztynie - nawet do 7 stopni Celsjusza, a najniższe w Szczecinie i w Bydgoszczy - nawet do 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Piątek nadal słoneczny i ciepły. Padać raczej nigdzie nie powinno. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne. Na termometrach od 1 st. Celsjusza w Szczecinie do nawet 7 stopni Celsjusza w Kielcach. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama