Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:28

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
151% normy
pm 10
124% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Dwa dni ze śniegiem i mrozem. Luty przyniesie wzrost temperatur

Duże zachmurzenie, opady śniegu i mróz sięgający na północnym-wschodzie Polski nawet minus 11 stopni Celsjusza - takie są prognozy na dwa najbliższe dni. Synoptycy ostrzegają, że silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Od piątku czeka nas ocieplenie. Termometry niemal w całym kraju będą wskazywać dodatnie wartości. Niestety, opady śniegu mają zastąpić opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W sobotę i w niedzielę chwil ze słońcem ma być sporo. W przyszłym tygodniu wartości na termometrach mocno poszybują w górę.

Mocno sypnęło śniegiem ubiegłej nocy w Polsce. Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest na Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz na Warmii i Mazurach. I  - jak wynika z prognoz -  to jeszcze nie koniec kłopotów.  Dziś również spodziewane są opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie przed opadami śniegu dotyczy województw: mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego,  zachodniopomorskiego, lubuskiego.

Szczegółowa prognoza pogody

Reklama

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Jedynie południowo-zachodnie regiony są pod wpływem nieco cieplejszego powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1016 hPa i będzie rosnąc. 

Środa niemal w całym kraju z dużym zachmurzeniem. Najwięcej rozpogodzeń oraz przejaśnień spodziewanych jest w Małopolsce, na Śląsku oraz na Dolnym Śląsku. Spodziewane są opady śniegu. Najmocniej padać ma na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Mróz też się utrzyma. Termometry będą dziś wskazywać w ciągu dnia od nawet minus 11-10 stopni Celsjusza na Podlasiu do minus 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.  Wiatr na ogół ma być dość silny i porywisty, na wybrzeżu jego siła może wzrosnąć nawet do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. 

Noc ze środy na czwartek na ogół pochmurna. Miejscami możliwe są opady śniegu. Ściśnie też mróz, zwłaszcza na północnym wschodzie Polski. Termometry będą wskazywać od minus 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do minus 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr na ogół dość silny; na wybrzeżu może osiągać w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są też zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek duży mróz ma się utrzymać zwłaszcza na północy i północnym-wschodzie. Na Podlasiu termometry mają wskazywać nawet minus 11 stopni Celsjusza, w centrum minus 9 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu 0 stopni Celsjusza. Lokalnie spodziewane są też opady śniegu oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Sypać ma między innymi na Pomorzu Gdańskim oraz Pomorzu Zachodnim. Zachmurzenie na ogół ma być duże, a miejscami wręcz całkowite. Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny. Na wybrzeżu może osiągać w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę.

Od piątku wartości na termometrach będą sukcesywnie rosły. Mróz w ciągu dnia utrzyma się jedynie na północy i północnym-wschodzie Polski. Termometry będą wskazywać od minus 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do plus 4 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na Podlasiu, Zachodnim Pomorzu oraz w Lubuskiem.

Luty przyniesie wyraźną zmianę pogody. Ocieplenie odczują mieszkańcy wszystkich regionów kraju. Termometry będą wskazywać od minus dwóch stopni Celsjusza w Białymstoku do plus czterech stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz w Zielonej Górze. Na chwile ze słońce mogą liczyć mieszkańcy wszystkich regionów kraju. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane. 

Równie korzystnie zapowiada się niedziela. Możemy liczyć nie tylko na sporą ilość słońca, ale i stosunkowo wysokie wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 4 stopni Celsjusza w Katowicach, Wrocławiu i w Zielonej Górze. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane.

Przyszły tydzień przyniesie jeszcze wyraźniejsze ocieplenie. Termometry będą wskazywać nawet do 5-6 stopni Celsjusza. Co więcej, słońca będzie mnóstwo. W Polsce na kilka dni zagości aura niemal "wiosenna". W środku zimy....


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje