Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:01

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
113% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Dużo słońca i coraz cieplej. Nawet do 17 st. C

Mnóstwo chwil ze słońcem, miejscami niemal bezchmurne niebo i coraz cieplej - prognozy na rozpoczęty tydzień są imponujące. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Biegunem ciepła będzie Wrocław. W czwartek ma być tam nawet do 17 stopni Celsjusza! Załamania pogody należy spodziewać się dopiero - i tradycyjnie już zresztą - w weekend. Nad Polskę nadciągną wówczas chmury i popada deszcz, lokalnie intensywny.


Pogodę w Polsce kształtuje wyż znad Rosji, nadal napływa suche powietrze kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1033 hPa i będzie spadać.

Poniedziałek do końca dnia bardzo pogodny. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz małe, miejscami niebo wręcz bezchmurne. Termometry w całym kraju będą wskazywały dwucyfrowe wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Lublinie do 14 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie okresami silny i porywisty.

Noc z poniedziałku na wtorek na ogół z małym zachmurzeniem, jedynie miejscami wzrastającym do dużego. Widzialność, zwłaszcza nad ranem,  mogą utrudniać mgły. Temperatura będzie się wahać od minus 4 stopni Celsjusza do plus 2 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Reklama

Wtorek również przyniesie sporą ilość słońca. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, a miejscami małe. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 13 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Padać nigdzie nie powinno.

Środa upłynie pod znakiem małego zachmurzenia, a wręcz bezchmurnego nieba, dużej ilości słońca w każdym regionie i korzystnych, nadal wysokich wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza we  Wrocławiu do nawet 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Opady deszczu nie są spodziewane.

W czwartek pogoda również będzie nas rozpieszczać. Dominować będzie małe zachmurzenie, chwil z dużą ilością słońca nie zabraknie, a wartości na termometrach jeszcze wrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Rzeszowie do nawet 15 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Wszystko wskazuje na to, że najcieplejszym dniem rozpoczętego właśnie tygodnia będzie piątek. Wartości na termometrach jeszcze bardziej poszybują w górę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 17 stopni Celsjusza we Wrocławiu! Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, miejscami małe, a chwil ze słońcem nie zabraknie.

Niestety, dobra passa potrwa tylko do soboty. Ta powita nas dużą ilością deszczu i dużego zachmurzenia. Słońca będzie jak na lekarstwo. Najwięcej rozpogodzeń spodziewanych jest na krańcach południowych. Jedynie temperatura nas nie zawiedzie. termometry będą wskazywać od 7 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Gdańsku do nawet 14 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie.

Niedziela zapowiada się równie mało optymistycznie jak sobota. Zachmurzenie niemal wszędzie wzrośnie do dużego, popada deszcz i dodatkowo się ochłodzi. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie do 9 stopni Celsjusza w Szczecinie. Najwięcej rozpogodzeń i przejaśnień spodziewanych jest na krańcach wschodnich.

Początek przyszłego tygodnia również przyniesie sporo deszczu, na ogół  duże zachmurzenie i nieco niższe wartości na termometrach. Temperatura będzie się wahać od 3 stopni Celsjusza do 10 stopni Celsjusza. Warto zatem wykorzystać dobrą pogodową passę i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Pewne jest jedno - w najbliższych pięciu dniach słońca nie zabraknie!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje