Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:21

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
16% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Prognozy: Do Polski zbliża się fala upałów

Ciepło, gorąco, upał! Rozpoczęty właśnie tydzień przyniesie znaczny wzrost temperatur. Do Polski zbliża się fala upałów. Z obecnych prognoz wynika, że termometry będą wskazywać maksymalnie nawet do 35 stopni Celsjusza! Tak gorąco ma być w najbliższy weekend. Najcieplejszymi dniami mają być sobota i niedziela.

Polska znajduje się  w zasięgu niżu znad Rosji. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie spadać.
W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, jedynie  na północnym-wschodzie wzrastające do dużego. Wiatr na ogół umiarkowany, na północnym-wschodzie porywisty.
Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku do nawet 29 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Poznaniu. 


We wtorek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane. Padać raczej nie powinno. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu.  Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, na krańcach północnych okresami dość silny.

Reklama


W środę na ogół również pogodnie, opady deszczu spodziewane są jedynie w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Warszawie do 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Rzeszowie.


W czwartek na termometrach zobaczymy jeszcze wyższe wartości. W Gdańsku maksymalnie ma być do 23 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu do nawet 28 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane i małe.Co czeka nas w kolejnych dniach? Z obecnych prognoz wynika, że nadchodzący weekend będzie wyjątkowo gorący. Już w piątek temperatura wzrośnie do 32 stopni Celsjusza. Tyle termometry mają wskazywać między innymi we Wrocławiu. Najchłodniej w Gdańsku - do 26 stopni Celsjusza.Sobota już w całym kraju ma być upalna. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 33 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Szczecinie.Prawdziwy żar ma się jednak lać z nieba w niedzielę. Termometry mają wskazywać  niebezpiecznie wysokie wartości. W Zielonej Górze, Szczecinie, we Wrocławiu i w Poznaniu ma być maksymalnie nawet do 35 stopni Celsjusza. INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | temperatura | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama