Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:11

07:07 17:34

20:54 12:54

9°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 10°C
 • Ciśnienie 1013 hPa
 • Wiatr S 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
130% normy
pm 10
99% normy
Jutro 21°C 11°C
Poniedziałek 21°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Do Polski zbliża się fala upałów

Ciepło, gorąco, upał! Rozpoczęty właśnie tydzień przyniesie znaczny wzrost temperatur. Do Polski zbliża się fala upałów. Z obecnych prognoz wynika, że termometry będą wskazywać maksymalnie nawet do 35 stopni Celsjusza! Tak gorąco ma być w najbliższy weekend. Najcieplejszymi dniami mają być sobota i niedziela.

Polska znajduje się  w zasięgu niżu znad Rosji. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie spadać.
W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, jedynie  na północnym-wschodzie wzrastające do dużego. Wiatr na ogół umiarkowany, na północnym-wschodzie porywisty.
Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku do nawet 29 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Poznaniu. 

Reklama


We wtorek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane. Padać raczej nie powinno. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu.  Wiatr na południu słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, na krańcach północnych okresami dość silny.


W środę na ogół również pogodnie, opady deszczu spodziewane są jedynie w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza w Warszawie do 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Rzeszowie.


W czwartek na termometrach zobaczymy jeszcze wyższe wartości. W Gdańsku maksymalnie ma być do 23 stopni Celsjusza, a we Wrocławiu do nawet 28 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane i małe.Co czeka nas w kolejnych dniach? Z obecnych prognoz wynika, że nadchodzący weekend będzie wyjątkowo gorący. Już w piątek temperatura wzrośnie do 32 stopni Celsjusza. Tyle termometry mają wskazywać między innymi we Wrocławiu. Najchłodniej w Gdańsku - do 26 stopni Celsjusza.Sobota już w całym kraju ma być upalna. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 33 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Szczecinie.Prawdziwy żar ma się jednak lać z nieba w niedzielę. Termometry mają wskazywać  niebezpiecznie wysokie wartości. W Zielonej Górze, Szczecinie, we Wrocławiu i w Poznaniu ma być maksymalnie nawet do 35 stopni Celsjusza. Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | temperatura | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje