Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:39

7:00 15:42

13:521:00

-3°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna -4°C
 • Ciśnienie 1037 hPa
 • Wiatr ENE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

78
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
245% normy
pm 10
191% normy
Jutro 3°C 0°C
Poniedziałek 3°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Do Polski wrócą upały, a potem burze. Lokalnie gwałtowne

Czerwiec przyniesie w Polsce pogodę bardzo ciepłą, ale i bardzo dynamicznie się zmieniającą. Deszczowy ma być jeszcze tylko poniedziałek. Od wtorku opady mają stopniowo zanikać, a od środy spodziewane jest zdecydowanie ocieplenie. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Ma być nawet do 28-29 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że wraz z upałami nad Polskę nadciągną burze, lokalnie gwałtowne i połączone z intensywniejszymi opadami. Z długoterminowych prognoz wynika, że upały utrzymają się do 11 czerwca, potem czeka nas ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa dosyć chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa i będzie powoli spadać.

Reklama

Początek przyszłego tygodnia deszczowy. W poniedziałek, 2 czerwca opady spodziewane są niemal w całym kraju, poza krańcami zachodnimi. Na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem oraz na Zachodnim Pomorzu będzie całkiem pogodnie. Tam utrzyma się zachmurzenie umiarkowane, w pozostałych regionach wzrośnie do dużego. W centrum, na południu oraz północy kraju opady miejscami mogą być intensywne. Temperatura będzie się wahać od 15 stopni w Lublinie do nawet 22 stopni w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Wtorek pochmurny, ale opady deszczu mają stopniowo zanikać, utrzymają się jedynie na północy oraz w centrum kraju. Im bardziej na południe, tym więcej przejaśniej. Najpogodniej ma być w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Wzrosną też wartości na termometrach. Temperatura będzie się wahać od 18 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do nawet 23 stopni Celsjusza w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Środa przyniesie zmiany w pogodzie. Prognozy są bardzo obiecujące. W żadnym regionie Polski słońca nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Zrobi się też przyjemnie ciepło. Temperatura będzie się wahać od 22 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 26 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Padać raczej nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Czwartek przyniesie jeszcze wyższe wartości na termometrach. Miejscami zrobi się wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 27 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Miejscami - między innymi w Małopolsce, na Śląsku, w Łódzkiem  raz na Kujawach pojawią się też opady deszczu, niewykluczone są też lokalne burze, które mogą być gwałtowne. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, do dużego wzrośnie jedynie na Dolnym Śląsku oraz w Lubuskiem. Wiatr na ogół umiarkowany. 


Piątek nieco chłodniejszy. Temperatury będą się wahać od 19 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 26 stopni Celsjusza w Lublinie. Chwil ze słońcem nie zabraknie, do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Śląsku, Kujawach, Podlasiu, Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach. W pozostałych regionach pogodnie. Dodatkowo mieszkańcom Podlasia oraz Kujaw przydadzą się parasole. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Prognozy na kolejny weekend są bardzo obiecujące. Sobota ma być bardzo ciepła i słoneczna w całym kraju. Wartości na termometrach mocno poszybują w górę. Temperatura będzie się wahać od  23 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne, padać raczej nigdzie nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela też z wysokimi wartościami na termometrach  i dużą ilością słońca. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, a wartości na termometrach będą się wahać od 23 stopni Celsjusza w Krakowie do nawet 28 stopni Celsjusza w Łodzi i w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Bardzo ciepły i bardzo pogodny, niemal bezchmurny ma być też poniedziałek, 9 czerwca. Słońca od Bałtyku aż po Tatry mnóstwo. Lokalnie wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Krakowie do nawet 28 stopni Celsjusza w Łodzi. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wtorek też bardzo ciepły, ale miejscami - głównie w centrum oraz na południowym wschodzie  - pojawią się też opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

W środę, 11 czerwca wysokie wartości na termometrach się utrzymają. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza  do nawet 28 stopni Celsjusza, ale już od czwartku, 12 czerwca pogoda zacznie się zmieniać. Spodziewane jest ochłodzenie, popada też deszcz, a w piątek, 13 czerwca  nad Polskę  nadciągną burze, lokalnie gwałtowne. Najmocniej zagrzmi na południu Polski.Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend! 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama