Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:38

07:06 17:35

17:20 04:09

6°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
74% normy
Jutro 12°C 9°C
Środa 18°C 13°C

Prognozy: Deszcz, śnieg, a nawet przymrozki. Poprawa aury w niedzielę

Napływający do Polski front atmosferyczny zamiesza w pogodzie. Popada deszcz, a miejscami nawet zagrzmi. Synoptycy ostrzegają, że w górach ma prószyć śnieg, a w nocy spodziewane są lokalne przymrozki. Dobra wiadomość jest taka, że przejaśnień i rozpogodzeń też nie zabraknie. Zdecydowaną poprawę pogody przyniesie niedziela - ma być słonecznie, cieplej i przestanie padać.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa  i będzie spadać.

Piątek z opadami deszczu w całym kraju. Na szczęście, będą one miały głównie charakter przelotny. Lokalnie - głównie na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu - zagrzmi. Burzom ma towarzyszyć silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. W partiach szczytowych Karpat poprószy też śnieg. Synoptycy uspokajają -  chwil ze słońcem i przejaśnień również nie zabraknie. Na wysokie wartości na termometrach jednak nie ma co liczyć. Zdecydowanie najchłodniej ma być na Pomorzu Gdańskim - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. W centrum i na zachodzie kraju nieco cieplej - do 14-15 stopni Celsjusza. Najwyższe wartości wskażą termometry na Podkarpaciu - nawet do 18 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Reklama

Noc z piątku na sobotę na ogół pochmurna. Miejscami popada deszcz, a w Tatrach śnieg. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, będą utrudniać gęste mgły. Zimno. Miejscami, głównie na Kujawach oraz w Wielkopolsce, spodziewane są przymrozki sięgające minus 2 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach cieplej - od 1 do 7 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Sobota również deszczowa, zwłaszcza na południu kraju. Opady ominą jedynie regiony zachodnie - województwo lubuskie, Wielkopolskę i Kujawy. Na szczęście, chwil ze słońcem również nie zabraknie. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie w Łódzkiem, na Śląsku oraz w Świętokrzyskiem, w pozostałych regionach utrzyma się umiarkowane. Nadal niezbyt ciepło. Termometry wskażą od 13 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach, w Kielcach oraz w Gdańsku do 16 stopni Celsjusza w Poznaniu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Niedziela ma przynieść zdecydowaną poprawę pogody. Opady deszczu ustąpią już w całym kraju i zrobi się też nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim, do 17 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu. Słońca też nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby.
Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy