Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:30

5:29 19:48

16:561:00

20°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr NW 20 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
10% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Deszcz, śnieg, a nawet przymrozki. Poprawa aury w niedzielę

Napływający do Polski front atmosferyczny zamiesza w pogodzie. Popada deszcz, a miejscami nawet zagrzmi. Synoptycy ostrzegają, że w górach ma prószyć śnieg, a w nocy spodziewane są lokalne przymrozki. Dobra wiadomość jest taka, że przejaśnień i rozpogodzeń też nie zabraknie. Zdecydowaną poprawę pogody przyniesie niedziela - ma być słonecznie, cieplej i przestanie padać.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa  i będzie spadać.

Reklama

Piątek z opadami deszczu w całym kraju. Na szczęście, będą one miały głównie charakter przelotny. Lokalnie - głównie na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu - zagrzmi. Burzom ma towarzyszyć silny wiatr, osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. W partiach szczytowych Karpat poprószy też śnieg. Synoptycy uspokajają -  chwil ze słońcem i przejaśnień również nie zabraknie. Na wysokie wartości na termometrach jednak nie ma co liczyć. Zdecydowanie najchłodniej ma być na Pomorzu Gdańskim - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. W centrum i na zachodzie kraju nieco cieplej - do 14-15 stopni Celsjusza. Najwyższe wartości wskażą termometry na Podkarpaciu - nawet do 18 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Noc z piątku na sobotę na ogół pochmurna. Miejscami popada deszcz, a w Tatrach śnieg. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, będą utrudniać gęste mgły. Zimno. Miejscami, głównie na Kujawach oraz w Wielkopolsce, spodziewane są przymrozki sięgające minus 2 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach cieplej - od 1 do 7 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr.

Sobota również deszczowa, zwłaszcza na południu kraju. Opady ominą jedynie regiony zachodnie - województwo lubuskie, Wielkopolskę i Kujawy. Na szczęście, chwil ze słońcem również nie zabraknie. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie w Łódzkiem, na Śląsku oraz w Świętokrzyskiem, w pozostałych regionach utrzyma się umiarkowane. Nadal niezbyt ciepło. Termometry wskażą od 13 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach, w Kielcach oraz w Gdańsku do 16 stopni Celsjusza w Poznaniu. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Niedziela ma przynieść zdecydowaną poprawę pogody. Opady deszczu ustąpią już w całym kraju i zrobi się też nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim, do 17 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu. Słońca też nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby.
Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama