Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:15

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Prognozy: Cyklon Stefan nad Polską, synoptycy ostrzegają

Cyklon Stefan dotarł do Polski. Synoptycy ostrzegają, że najbardziej niebezpiecznie będzie na wybrzeżu, gdzie wiatr może osiągać w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę. Niespokojnie będzie też na południu kraju. Dynamiczna pogoda utrzyma się do wtorku, a kolejne dni przyniosą ocieplenie. W czwartek na termometrach zobaczymy nawet do 21 st. Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje niż Stefan, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1015 hPa i będzie rosło.

Poniedziałek bardzo wietrzny. Najbardziej niebezpiecznie będzie na wybrzeżu, gdzie wiatr może osiągać w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Ostrzeżenia wydano także dla południa kraju, gdzie wiać ma do 90 kilometrów na godzinę. Synoptycy ostrzegają, że wichury utrzymają się do końca dnia. Wzrośnie też zachmurzenie i lokalnie - głównie na północy oraz wschodzie kraju - pojawią się opady deszczu. Na Podkarpaciu może też zagrzmieć. Wartości na termometrach zróżnicowane. Najchłodniej będzie w Gdańsku oraz w Olsztynie do 9 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie - do 21 st. Celsjusza.

Reklama

Wtorek upłynie pod znakiem spokojniejszej aury. Deszcz pokropi jedynie na Podlasiu oraz Pomorzu, a w pozostałych regionach zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i można liczyć na sporo chwil ze słońcem. Nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do 12 stopni Celsjusza w Zielonej Górze, Wrocławiu oraz w Szczecinie. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Środa na ogół słoneczna i pogodna w całym kraju. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie i wzrosną wartości na termometrach. Najcieplej ma być we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - nawet do 19 st. Celsjusza, a najchłodniej w Olsztynie oraz Białymstoku - do 11 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W czwartek temperatura wzrośnie nawet do 21 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Krakowie oraz w Rzeszowie. Na północy kraju nieco chłodniej. W Gdańsku oraz w Olsztynie termometry wskażą maksymalnie do 12 st. Celsjusza. Na zachodzie, północy oraz północnym wschodzie kraju popada też deszcz. Im bardziej na południe, tym słońca ma być więcej. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek czasem zaświeci słońce, a czasem popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom południa kraju. W pozostałych regionach znacznie pogodniej i bardziej słonecznie. Tak ciepło jak w czwartek jednak nie będzie. Na termometrach zobaczymy od 10 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Gdańsku do 14 stopni Celsjusza w Rzeszowie, Krakowie oraz w Zielonej Górze. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy