Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:26

07:10 17:31

17:45 06:35

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SW 17 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
42% normy
Jutro 17°C 7°C
Piątek 10°C 4°C

Prognozy: Coraz słoneczniej i coraz cieplej

Bardzo optymistyczne wieści od synoptyków. Po deszczowych i pochmurnych dniach czeka nas wyraźna poprawa pogody. Z każdym kolejnym dniem ma być nie tylko bardziej słonecznie, ale i coraz cieplej. Pod koniec tygodnia na termometrach zobaczymy nawet do 23-24 stopni Celsjusza.Taka korzystna tendencja w pogodzie ma się utrzymać co najmniej przez kilka dni.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Krańce wschodnie są pod wpływem powietrza kontynentalnego.  Ciśnienie w Warszawie wynosi 1023 hPa i nieco wzrośnie.

Poniedziałek w całym kraju na ogół pogodny i ciepły. Na termometrach zobaczymy nawet do 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Szczecinie. W pozostałych regionach nieco chłodniej. Termometry wskażą od 15 stopni Celsjusza w Lublinie, Białymstoku oraz w Rzeszowie do nawet 20 stopni Celsjusza. Chwil ze słońcem nigdzie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Reklama


Noc z poniedziałku na wtorek chłodna. W dolinach karpackich pojawią się przygruntowe przymrozki, sięgające minus 2 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach cieplej - maksymalnie do 2 stopni Celsjusza do 6 stopni Celsjusza. Na wybrzeżu jeszcze cieplej - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Pogodowy scenariusz na wtorek zapowiada się podobnie. Chwil ze słońcem będzie mnóstwo, dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a wartości na termometrach wzrosną nawet do 21 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Szczecinie. W pozostałych regionach maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Zielonej Górze do 20 stopni Celsjusza w Łodzi. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


W środę na pogodę również nie powinniśmy narzekać. Na termometrach zobaczymy nawet do 22 stopni Celsjusza. Biegunem ciepła ma być Wrocław. W pozostałych regionach termometry wskażą tylko nieco niższe wartości  - maksymalnie od 17 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Olsztynie do nawet 20 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr. Parasole przydadzą się jedynie mieszkańcom Podlasia, Pomorza Gdańskiego oraz Warmii i Mazur. Tam przelotnie pokropi.

W czwartek poczujemy smak Babiego lata. Wartości na termometrach wzrosną nawet do 23 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym regionem będzie Podlasie, gdzie termometry wskażą maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Z kolei biegunami ciepła będą Dolny Śląsk oraz Ziemia Lubuska. Tam na termometrach zobaczymy nawet do 23 stopni Celsjusza. Pokropić może przelotnie jedynie na Podlasiu. W pozostałych regionach bardzo ciepło i słonecznie. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy