Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:45

6:58 15:43

13:3023:39

2°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -2°C
 • Ciśnienie 1041 hPa
 • Wiatr E 15 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
144% normy
pm 10
113% normy
Jutro 3°C -5°C
Niedziela 3°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Coraz cieplej. Ma być nawet do 12 st. C

W kalendarzu luty, a za oknem... wiosna. Co więcej, jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się odwrócić. W najbliższych dniach wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. W piątek we Wrocławiu i w Katowicach ma być nawet do 12 st. Celsjusza. Chwil ze słońcem nie zabraknie, ale przydadzą się też parasole, bo aura będzie nieco kapryśna.

Oznak rychłego nadejścia wiosny nie brakuje. W Bydgoszczy pojawiły się pierwsze bociany, na Błoniach w Szczecinie zakwitły krokusy, a na Podkarpaciu pszczoły opuściły ule. 

Reklama

Obecne prognozy wskazują na to, że wiosenna tendencja się utrzyma. Jednocześnie synoptycy podkreślają, że w związku z odwilżą rzeki nadal będą przybierać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia - dla województwa mazowieckiego i podlaskiego. Na Mazowszu dotyczy ono terenu od Wyszogrodu do zbiornika we Włocławku, w Zaliwiu na Liwcu oraz na Bugu i lokalnie na dopływach Wisły. Na Podlasiu - możliwości wzrostu poziomu wody na Bugu we Frankopolu spowodowane piętrzeniem wody przez lód.

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa nieco cieplejsza powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1018 hPa i będzie spadać. 

Noc z wtorku na środę pochmurna. Lokalnie spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od minus 2 do plus 3 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

Środa zapowiada się deszczowo w całym kraju. Zachmurzenie na ogół ma być duże i całkowite. Na sporadyczne chwile ze słońcem i przejaśnienia można liczyć jedynie w Wielkopolsce oraz w województwie lubuskim. W pozostałych regionach przejaśnień i rozpogodzeń jak na lekarstwo. Termometry będą jednak wskazywać całkiem korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 11 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach. Wiatr na ogół ma być słaby i umiarkowany.

W czwartek nad Polską znowu zaświeci słońce. Opady deszczu utrzymają się jedynie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz sporadycznie na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach przejaśnień i rozpogodzeń będzie sporo, a zachmurzenie  na ogół umiarkowane. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 10 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz Wrocławiu. Wiatr na ogół ma być słaby oraz umiarkowany. 

Początek weekendu zapowiada się bardzo korzystnie. Wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Gdańsku do nawet 12 stopni Celsjusza w Katowicach oraz we Wrocławiu. Chwil ze słońcem ma być całkiem sporo, a zachmurzenie na ogół umiarkowane. Najmniej rozpogodzeń spodziewanych jest na Zachodnim Pomorzu oraz w Lubuskiem. Tam też spodziewane są - głównie przelotne - opady deszczu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sobota upłynie pod znakiem nieco mniej optymistycznej aury. Niebo nad Polską przykryją gęste chmury, z których lokalnie popada deszcz. Najintensywniejszych opadów należy spodziewać się w województwach: małopolskim,świętokrzyskim oraz śląskim . Z kolei chwil ze słońcem najwięcej ma być na Zachodnim Pomorzu oraz w województwie lubuskim. Nieco chłodniej.  Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Niedziela dla odmiany znowu przyniesie więcej chwil ze słońcem, zwłaszcza w regionach południowo-zachodnich. Im bardziej na wschód,  tym chmur ma być więcej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza we Wrocławiu. 

Z długoterminowych prognoz wynika, że ostatni tydzień lutego zimy również nie przyniesie. Termometry nadal mają wskazywać bardzo wysokie - zwłaszcza jak na luty  - wartości. Na ogół temperatura będzie się wahać od 8 stopni Celsjusza do nawet 12 stopni Celsjusza. Początek tygodnia ma być bardzo słoneczny. W weekend znowu nadciągną chmury i lokalnie popada deszcz. O mrozie i śniegu ani widu, ani słychu...

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL