Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:44

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1027 hPa
  • Wiatr WSW 2 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Coraz cieplej, ale nadciągną burze. Ostrzeżenie

Coraz więcej słońca i coraz cieplej. W najbliższych dniach termometry pokażą nawet do 29-30 stopni Celsjusza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają przed burzami, które lokalnie mogą być gwałtowne i połączone z intensywniejszymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem. Niewykluczone są też gradobicia. Nagłe zjawiska pogodowe mogą pojawić się niemal w całym kraju. Burzowo ma być do środy włącznie. Weekend zapowiada się upalny. Najgoręcej ma być w sobotę.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa i będzie spadać. 

Reklama

Poniedziałek bardzo ciepły i na ogół słoneczny. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Nadciągną też burze, lokalnie gwałtowne i miejscami połączone z gradobiciami. Ostrzeżenie przed wystąpieniem nagłych zjawisk dotyczy niemal wszystkich województw, poza Podlasiem. Towarzyszące wyładowaniom atmosferycznym opady mogą być intensywne. Wiatr na ogół umiarkowany, a w czasie burz silny i osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. 

Noc z poniedziałku na wtorek ciepła, ale z burzami. Wyładowania atmosferyczne spodziewane są zwłaszcza na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu. Temperatura będzie się wahać od 13 do 16 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, a w czasie burz silny i osiągający w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę. 

Wtorek wyraźnych zmian w pogodzie nie przyniesie. Wysokie wartości na termometrach się utrzymają, ma być od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Lublinie i Białymstoku. Nie obędzie się też bez burz, najmocniej zagrzmi na wschodzie kraju - na Podlasiu oraz Lubelszczyźnie, ale ostrzeżenie przed gwałtownymi zjawiskami dotyczy wszystkich województw. Lokalnie wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć intensywniejsze opady deszczu, silny wiatr osiągający w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę, a nawet grad.

Pogodowy scenariusz na środę przedstawia się podobnie. Będzie ciepło, ale niespokojnie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Ostrzeżenie przed wystąpieniem gwałtownych zjawisk dotyczy niemal wszystkich regionów, poza województwem lubuskim oraz województwem pomorskim. Na termometrach od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Słońca sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wiatr na ogół umiarkowany, a w czasie burz silny i porywisty.


W czwartek ma być znacznie spokojniej, burze ustąpią. Słońce w żadnym regionie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Jeszcze cieplej. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Poznaniu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Padać raczej nie powinno.

W piątek pogoda również ma nas rozpieszczać. Miejscami będzie wręcz upalnie. Temperatura będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 30 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Bardzo słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Pogoda na wypoczynek wymarzona.

Słoneczna, ciepła i upalna ma być też sobota. Wartości na termometrach poszybują w górę, aż do 31 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na zachodzie kraju (do 31 stopni Celsjusza) , a najchłodniej w Gdańsku -  do 26 stopni Celsjusza. Padać i grzmieć raczej nie powinno.

Dobra pogodowa passa utrzyma się także w niedzielę. Chwil ze słońcem - od Bałtyku aż po Tatry - będzie mnóstwo. Bardzo ciepło. Na termometrach od 25 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 30 stopni Celsjusza w Szczecinie. Dominować będzie zachmurzenie małe oraz umiarkowane. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejscaINTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama