Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:33

7:03 17:40

14:2222:44

5°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
171% normy
pm 10
137% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Coraz chłodniej. Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami

Na południu sporo chwil ze słońcem i umiarkowane zachmurzenie, a na północy chmur więcej i możliwe przelotne opady deszczu - takie są prognozy na środę. Na termometrach maksymalnie do 15-16 st. Celsjusza. W nocy jeszcze zimniej. Synoptycy ostrzegają, że możliwe są przygruntowe przymrozki. W czwartek deszczowo ma być już w całym kraju. W piątek na niebie znów pojawi się słońce. Niestety, z prognoz wynika, że każdy kolejny dzień będzie przynosił coraz niższe temperatury.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa chłodne powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W środę na południu sporo chwil ze słońcem i na ogół umiarkowane zachmurzenie, w regionach północnych oraz północo-zachodnich chmur więcej i zachmurzenie duże. W województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz zachodniopomorskim możliwe są opady deszczu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Białymstoku do 16 stopni Celsjusza w Krakowie. Wiatr na ogół słaby, jedynie miejscami umiarkowany oraz porywisty. 

Noc ze środy na czwartek na ogół pochmurna, spodziewane są również opady deszczu. Zimno. Temperatura nie przekroczy na ogół 8 st. Celsjusza. Lokalnie możliwe są przygruntowe przymrozki, do minus dwóch stopni Celsjusza.

W czwartek niemal we wszystkich regionach Polski spodziewane są opady deszczu. Na południu, na południowym-wschodzie oraz na Pomorzu zachmurzenie ma być duże, tam też opadów ma być najwięcej. W pozostałych regionach przejaśnień ma być sporo i zza chmur wyjrzy słońce. Zimno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 7 stopni Celsjusza w Lublinie do 15 stopni Celsjusza w Krakowie.

W piątek przejaśnień i rozpogodzeń ma być coraz więcej. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie na krańcach północno-zachodnich duże.  Padać raczej nie powinno. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 9 stopni Celsjusza w Lublinie do 13 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: przymrozki | pogoda | temperatura | prognoza

Reklama

Reklama