Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:18

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -7°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
105% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Coraz chłodniej i więcej deszczu

Coraz więcej chmur, opady deszczu i temperatura maksymalna od 10 do 13-14 stopni Celsjusza. Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznie zmieniającej się, typowo jesiennej aury. Najwięcej deszczu spodziewane jest we wtorek oraz w środę. O tak wysokich wartościach na termometrach, jakie towarzyszyły nam w ubiegły weekend na południu kraju, możemy jedynie pomarzyć....

Polska jest pod wpływem niżu do kraju napływa wraz z frontem chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1016 hPa i będzie spadać.

Reklama

We wtorek zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być na ogół duże. Na więcej przejaśnień i chwile ze słońcem można liczyć w pasie od Poznania  przez Wrocław i Katowice aż po Kraków. W pozostałych regionach rozpogodzenia jedynie nieliczne i lokalne opady deszczu. Najintensywniej padać ma na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz na Zachodnim Pomorzu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Szczecinie do 16 stopni Celsjusza w Krakowie. Wiatr na ogół ma być słaby.

Noc z wtorku na środę na ogół pochmurna i deszczowa. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 8 stopni Celsjusza, w górach jeszcze chłodniej; minimalnie od 3 do 5 stopni Celsjusza. Widzialność, zwłaszcza nad ranem, będą utrudniać gęste mgły. Wiatr na ogół mam być słaby.

W środę zachmurzenie ma wzrastać i na ogół ma być duże. Na chwile ze słońcem można liczyć jedynie w regionach północnych oraz w Polsce centralnej. Na południu kraju dużo chmur i opady deszczu, lokalnie intensywne, zwłaszcza na Podkarpaciu,  Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 9 stopni Celsjusza w Katowicach do 14 stopni Celsjusza w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany.


W czwartek chmur i opadów ma być jeszcze więcej. Sporadyczne chwile ze słońcem jedynie w regionach północno-wschodnich oraz południo-wschodnich. Nad resztą kraju chmur dużo i opady deszczu. Tym razem najintensywniej padać ma w Wielkopolsce, Zachodnim Pomorzu oraz na Ziemi Lubuskiej. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza w Szczecinie, Poznaniu oraz w Zielonej Górze do 13 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie.

W piątek na wyraźną poprawę pogody raczej nie ma co liczyć. Chmur nadal ma być dużo. Opady deszczu nadal się utrzymają, a przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 9 stopni Celsjusza w Białymstoku do 13 stopni Celsjusza w Szczecinie. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zmiany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje