Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:33

06:19 16:20

15:53 01:00

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
110% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Ciepło i słonecznie. Potem nadciągną burze

Pogoda w najbliższych dniach będzie sprzyjać wypoczywającym na wakacjach i urlopach. Od Bałtyku aż po Tatry słońca będzie mnóstwo, a na termometrach zobaczymy nawet do 29 stopni Celsjusza. Zarówno w piątek, jak i w sobotę - poza Podlasiem - padać raczej nie powinno. Synoptycy ostrzegają jednak, że wraz z wysokimi temperaturami do Polski nadciągną burze, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, napływa do nas coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1002 hPa i będzie powoli rosło.

Reklama

Piątek upłynie pod znakiem bardzo ciepłej aury. Termometry wskażą od 21 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Chwil ze słońcem w żadnym zakątku Polski nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie, małe i umiarkowane. Deszcz pokropić może jedynie na Podlasiu. Powieje na ogół słaby wiatr.

Pogodowy scenariusz na sobotę zapowiada się podobnie. Od Bałtyku aż po Tatry słońca ma być mnóstwo, chmury będą zakrywać je jedynie sporadycznie. Wysokie wartości na termometrach również się utrzymają. Zdecydowanie najcieplej będzie w Lublinie, Zielonej Górze oraz w Szczecinie, nawet do 27 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej w Gdańsku - do 23 stopni Celsjusza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają, że miejscami mogą pojawić się burze. Grzmieć i padać ma między innymi na Podlasiu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

W niedzielę niemal w całej Polsce zrobi się wręcz upalnie. Na termometrach zobaczymy nawet do 29 stopni Celsjusza. Tak gorąco ma być we Wrocławiu. Najchłodniejszym miastem ma być Gdańsk, gdzie termometry wskażą maksymalnie do 23 stopni Celsjusza. Wzorem dni poprzednich słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Warto jednak zachować ostrożność, bo wraz z upałami do Polski nadciągną burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z intensywnymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem. Grzmieć i padać ma między innymi na Podlasiu. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy