Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:16

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr SSW 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
49% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Prognozy: Ciepło i słonecznie. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Aura nam sprzyja i jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Słońca będzie dużo, a na termometrach zobaczymy nawet do 18 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w środę we Wrocławiu oraz w Katowicach. Jednocześnie synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem. W Tatrach halny ma osiągać w porywach nawet do 110-120 kilometrów na godzinę.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju nadal napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1007 hPa i będzie spadać.

Wtorek do końca dnia bardzo słoneczny i ciepły. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, a temperatura wzrośnie nawet do 15 stopni Celsjusza.Tak ciepło ma być we Wrocławiu. Nieco chłodniej jedynie w Białymstoku - do 11 stopni Celsjusza oraz w Olsztynie - do 12 stopni Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno, ale miejscami, zwłaszcza na południu kraju, dokuczy nam silny wiatr. Synoptycy ostrzegają, że w rejonach podgórskich halny może osiągać w porywach nawet do 85 kilometrów na godzinę, a w partiach szczytowych gór nawet do 120 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Noc z wtorku na środę na ogół pogodna i ciepła. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza do nawet 9 stopni Celsjusza. Lokalnie, zwłaszcza na ranem, widzialność mogą utrudniać gęste mgły. Na południu kraju nadal wietrznie. W górach wiatr może osiągać w porywach nawet do 110 kilometrów na godzinę.

W środę wartości na termometrach jeszcze poszybują w górę. We Wrocławiu oraz w Katowicach ma być nawet do 18 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach również ciepło. Odrobinę chłodniej tylko w Gdańsku, Rzeszowie i w Białymstoku - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Nadal bardzo słonecznie. Na południu kraju utrzyma się silny wiatr. W rejonach podgórskich ma wiać do 80 kilometrów na godzinę, a w partiach szczytowych nawet do 120 kilometrów na godzinę. 

W czwartek pogoda zacznie kaprysić. Niemal we wszystkich regionach pokropi deszcz, na szczęście głównie przelotny. Dobra wiadomość jest taka, że słońca również nie zabraknie. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Wartości na termometrach nieco spadną. Najchłodniej będzie w Szczecinie i w Zielonej Górze, gdzie ma być do 10 stopni Celsjusza, a najcieplej w Lublinie i w Rzeszowie - nawet do 16 stopni Celsjusza. 

Piątek na ogół słoneczny. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, a opady deszczu ustąpią. Wartości na termometrach korzystne. Najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 16 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Olsztynie  - maksymalnie do 9 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama