Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:41

7:02 15:40

14:121:00

1°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr WNW 4 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

76
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
226% normy
pm 10
182% normy
Jutro 2°C -2°C
Wtorek 1°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Burze z gradobiciami. W czwartek ochłodzenie

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami połączonymi z gradobiciami, ulewami i silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Najbardziej niespokojnie ma być w siedmiu województwach: w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Świętokrzyskiem, Łódzkiem, na Mazowszu i na Podlasiu. Środa też przyniesie dynamiczną i gwałtownie zmieniającą się aurę. W czwartek czeka nas ochłodzenie.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1007 hPa i będzie spadać.

Reklama

Wtorek upłynie pod znakiem bardzo wysokich temperatur, niemal wszędzie przekroczą one 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie w Szczecinie - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza oraz w Gdańsku - maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najgoręcej będzie w Krakowie - nawet do 26 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają, że nad wieloma regionami przejdą burze połączone lokalnie z gradobiciami, ulewami oraz silnym wiatrem osiągającym w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Najmocniej zagrzmi  w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Świętokrzyskiem, Łódzkiem, na Mazowszu i na Podlasiu. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 25 mm. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz porywisty.

Noc z wtorku na środę z dużym zachmurzeniem, lokalnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Na termometrach zobaczymy od 7 stopni Celsjusza do 13 stopni Celsjusza. W czasie burz wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę.  

Środa również z opadami deszczu i burzami. Na północy, zachodzie i południowym-zachodzie kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego. Tam też popada deszcz. Na południu oraz wschodzie kraju mocno zagrzmi i powieje, nawet do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie niewykluczone są gradobicia. Ostrzeżenie dotyczy województw: podlaskiego, mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego. Najwięcej rozpogodzeń i chwil ze słońcem na południu kraju. Wartości na termometrach zróżnicowane. Najchłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza, a najcieplej w Rzeszowie - nawet do 28 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz silny i porywisty.

Czwartek przyniesie wyraźne ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy od 13 stopni Celsjusza w Katowicach do 18 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz w Szczecinie. Najwięcej chwil ze słońcem na zachodzie kraju i krańcach wschodnich. W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada. Najbardziej deszczowo ma być na południu oraz w centrum kraju. Na Podkarpaciu możliwe są też burze. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, a w czasie burz porywisty.

 

 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL