Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:57

4:31 20:36

1:202:24

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr NNE 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
21% normy
Jutro 24°C 13°C
Piątek 23°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Burze i lokalne gradobicia. Synoptycy ostrzegają

Gwałtowne burze, silny wiatr osiągający w porywach nawet do 80-90 kilometrów na godzinę, intensywne opady deszczu i lokalne gradobicia. Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Pogodowy scenariusz z piątku może się powtórzyć. Burzowa aura ma się utrzymać do niedzieli. Koniec weekendu zapowiada się już korzystniej. W niedzielę aura ma się już nieco uspokoić. Z prognoz synoptyków wynika, że dynamicznie zmieniająca się aura ma nam towarzyszyć także w przyszłym tygodniu.

Po dniach z uporczywymi upałami i temperaturą sięgającą miejscami 37-38 stopni Celsjusza nastąpiło załamanie pogody. Przez wiele regionów przetoczyły się nawałnice połączone z gradobiciami. Największe szkody żywioł wyrządził w piątek w Bukowinie Tatrzańskiej. Dynamicznie zmieniająca się pogoda w najbliższych godzinach ma się utrzymać.

Reklama

W nocy na ogół zachmurzenie umiarkowanie, miejscami spodziewane są  przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie prognozowane są burze, które lokalnie mogą być gwałtowne.

Niedziela ma przynieść zdecydowanie spokojniejszą aurę. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowanie, na północy Polski w centrum i na zachodzie spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do 26 stopni Celsjusza w Rzeszowie.  Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu dość silny.

Początek tygodnia upłynie pod znakiem ciepłej  aury. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza do 28 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na Podkarpaciu.Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | burze nad Polską

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje