Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:50

07:10 17:30

11:56 19:48

7°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1025 hPa
  • Wiatr SSE 7 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
137% normy
pm 10
108% normy
Jutro 13°C 10°C
Czwartek 18°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognozy: Będzie ciepło, ale spodziewane są też burze

Zachmurzenie na ogół umiarkowane, miejscami przelotne opady deszczu i temperatura maksymalna od 24 do 27 stopni Celsjusza - takie są prognozy na środę. Lokalnie m.in. na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce pojawią się również burze, które mogą być połączone z silniejszymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. W kolejnych dniach wartości na termometrach jeszcze wzrosną, maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż. W środę zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju ma być umiarkowane, a miejscami duże. W województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, lubelskim i podlaskim spodziewane są burze, które mogą być połączone lokalnie z porywistym wiatrem. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku i Olsztynie do 27 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Poznaniu i w Zielonej Górze. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny.

Reklama


Czwartek zapowiada się podobnie. Wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza w Katowicach i Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Poznaniu. Miejscami zagrzmi. Burze spodziewane są w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz  w województwie świętokrzyskim.

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie ma być umiarkowane. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany.


Piątek również upłynie pod znakiem ciepłej i przyjemnej aury. Termometry mają wskazywać maksymalnie od 24 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Rzeszowie i we Wrocławiu. Zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju umiarkowane.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | burze nad Polską | temperatura | opady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL