Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:51

05:24 19:44

17:07 04:45

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr N 22 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
17% normy
Jutro 7°C 0°C
Wtorek 11°C 5°C

Prognozowany silny wiatr w całym kraju. W porywach do 90 km/h

Od czwartku w całym kraju nastąpi zmiana pogody. Jak podaje IMGW, prognozowany jest silny wiatr, który w obszarach podgórskich osiągnie w porywach nawet 80-90 km/h. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.

Jak przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak, w czwartek pod wpływem rozległego frontu atmosferycznego nastąpić ma zmiana pogody. 

- W czwartek i piątek spodziewamy się opadów deszczu - w zasadzie w całym kraju - podkreśliła Woźniak. - Na wschodzie i północnym-wschodzie początkowo będą to jeszcze opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i dopiero w deszcz - dodała.

Powieje nawet do 80-90 km/h

W całym kraju ma być też bardzo wietrznie. W większości miejsc wiatr osiągnie w porywach 70 km/h, a na wybrzeżu i obszarach podgórskich, gdzie wystąpi halny, powieje nawet do 80-90 km/h. Na Bałtyku szykuje się sztorm. 

Reklama

Nawet 10-11 stopni na plusie

- Co ważne, temperatura w ciągu dnia - już w czwartek na zachodzie, a w piątek właściwie na całym południu kraju - wzrośnie do 10-11 stopni, ale niestety w całym kraju pogoda będzie pochmurna i z opadami deszczu - powiedziała synoptyk.

Jak dodała, kolejne dni, od soboty do poniedziałku, wciąż będą deszczowe. - Oczywiście z przerwami i chwilowymi większymi przejaśnieniami, jednak ta pogoda będzie bardzo wilgotna - wskazała. 

Wtórny ośrodek niżowy na Bałtyku

Zgodnie z prognozą IMGW możliwe jest, by na Bałtyku utworzył się wtórny ośrodek niżowy, który znów przyniesie duży wzrost prędkości wiatru, w związku z czym prawdopodobny jest kolejny sztorm. 

- I to z kierunkiem wiatru północno-zachodnim, a dla polskiego wybrzeża to niebezpieczny kierunek - przekazała synoptyk.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy