Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:38

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Prognoza: Załamanie pogody, a potem fala upałów

Po słonecznej i ciepłej niedzieli nadeszło załamanie pogody. Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i burz - popada i zagrzmi w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 19 do 22 stopni Celsjusza. Aura poprawi się w czwartek, weekend zapowiada się upalny!

Europa południowo-zachodnia i zachodnia są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Polska znajduje się na skraju płytkiego, ale rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Islandii. Od zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa wilgotne powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w całej Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wszędzie wystąpią też przelotne opady deszczu i burze. W burzach prognozowana suma opadów do 15 mm.

Reklama

Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 20 st. na Pomorzu i w Małopolsce, 21 stopni na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce, w woj. łódzkim i na Mazowszu, do 22 st. C. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, we wschodniej połowie kraju początkowo miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, a wieczorem możliwe zanikające burze. Najwięcej opadów od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska po Ziemię Łódzką i Małopolskę, prognozowana suma opadów od 5 do 15 mm.

Temperatura minimalna od 11 do 15 stopni. W dolinach karpackich ok. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie, południu i północy prognozujemy przelotne opady deszczu, a w centrum i na wschodzie burze.

Temperatura maksymalna od 20 st. C. na Pomorzu, Podlasiu, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 21 st. na Warmii i Mazurach, w woj. łódzkim, na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, do 22 st. C. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i na Mazowszu.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy do 60 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama