Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:06

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
30% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Wyż znad Niemiec przyniesie poprawę pogody

Europa centralna będzie w zasięgu wyżu, którego centrum w południe znajdzie się nad południowo-zachodnią Polską. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Centralna i wschodnia część Polski znajduje się pod wpływem, przemieszczającej się na wschód, zatoki niżowej związanej z niżem znad Zatoki Botnickiej. Pozostała część kraju dostaje się w zasięg wyżu znad Niemiec.


W niedzielę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na krańcach wschodnich rano rozpogodzenia; przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami także burze, z opadami deszczu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, a wysoko w Sudetach deszczu ze śniegiem; wieczorem zanik opadów i w województwach zachodnich większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 12-14 st. C na wybrzeżu i Pomorzu do 16-18 st. C na wschodzie i południu Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski porywisty, północno-zachodni, tylko na krańcach północno-wschodnich początkowo południowy. Na Pomorzu oraz na zachodzie kraju okresami porywy wiatru do 60 km/h, a na wschodzie w czasie burz do 65 km/h.

Reklama

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie Lubelszczyzny i na wschodzie Podkarpacia początkowo miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północnym wschodzie do 22 st. C na południowym zachodzie; w dolinach karpackich około 15 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Wtorek przyniesie wyraźną poprawę pogody. W całym kraju opady deszczu ustąpią, a duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na Podkarpaciu. W pozostałych regionach bardzo słonecznie i ciepło. Wszędzie temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - nawet do 24 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Rzeszowie i w Gdańsku - do 21 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama