Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:13

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 6 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Wkrótce cieplej i słoneczniej

Polska pozostaje w zimnej masie powietrza polaron-morskiego. Jeszcze dziś chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Jednak wraz z kolejnymi dniami tygodnia, aura ulegnie zmianie. Wszystko wskazuje na to, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i północno-wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar jest pod wpływem niżów z układami frontów - informuje IMGW. Przeważająca część Polski znajduje się aktualnie pod wpływem wyżu znad Francji i Niemiec, jedynie województwa wschodnie pozostają w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Polska pozostaje w chłodniejszej masie powietrza polaron-morskiego.

Poniedziałek

Reklama

Dziś w całym kraju pochmurnie i raczej deszczowo. Nie popada jedynie w rejonie województwa zachodniopomorskiego. Tam również więcej słońca.

Na ogół Polska północno-zachodnia będzie dziś najcieplejszym rejonem, termometry wskażą tam średnio 22-23 stopnie Celsjusza. Podobnie w rejonach Wrocławia i Łodzi. W pozostałych częściach kraju niebo zasłonią gęste chmury. Najchłodniej na południu - około 19 stopni Celsjusza, jeszcze zimniej w Rzeszowie. Tam jedynie 17 kresek powyżej zera.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1023,1 hPa. Słońce wzeszło tam o godzinie 5:32, a zajdzie o 19:45.

Wtorek

We wtorek czeka nas zdecydowana poprawa aury. Będzie słoneczniej i cieplej. Opadów powinni spodziewać się jedynie mieszkańcy rejonów Szczecina. Termometry wskażą średnio 23-24 kreski powyżej zera.

Barometry w Warszawie wskażą 1024,7 hPa. Słońce wzejdzie tam  o godzinie 5:33, a zajdzie o 19:43.

Środa

Kolejne dni będą przynosić jeszcze lepsze pogodowe wieści. W środę nieco więcej słońca, niż w dniu poprzednim. W całym kraju częściowo słonecznie. Średnio termometry wskażą 23-24 stopnie powyżej zera. Jednak na zachodzie powrócą letnie temperatury. Tam słupek rtęci wzrośnie do 26-27 kresek powyżej zera.

Barometry w Warszawie wskażą 1024, 5 hPa. Wschód słońca w stolicy o godzinie 5:35, a zachód o 19:41.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama