Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:11

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: W weekend zmiana pogody

W czwartek pogoda nadal da się we znaki mieszkańcom całego kraju. Będzie chłodno, szaro i deszczowo. Od piątku zacznie się rozpogadzać. Na znaczącą poprawę musimy poczekać jednak do niedzieli.

IMGW informuje, że Europa południowo-zachodnia, południowo-wschodnia oraz północno-wschodnia znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż znad Skandynawii. Polska jest na skraju tego wyżu, na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ wypełniającego się niżu z ośrodkiem w rejonie Niziny Czarnomorskiej. Ze wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza.

Reklama

W czwartek na zachodzie i południu wystąpi zachmurzenie duże. Miejscami pojawią się opady deszczu lub mżawki. W górach, na wysokości powyżej 1000 m n.p.m., będzie padał śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach północno-wschodnich zacznie się rozpogadzać. Lokalnie możliwa mżawka lub deszcz. 

Najcieplej będzie na północy kraju. W Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku termometry pokażą 9 kresek powyżej zera. Taka sama temperatura wystąpi też w Warszawie i we Wrocławiu. Chłodno na południu - w rejonie Katowic, Krakowa i Rzeszowa temperatura wyniesie zaledwie 6 stopni Celsjusza. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Rano miejscami mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200. Mgłom może towarzyszyć duże zachmurzenie. 

Będzie nieco cieplej. W całym kraju temperatura wyniesie ok. 10 stopni Celsjusza. 

Wiatr słaby, na zachodzie wzmagający się do umiarkowanego, a na wybrzeżu i na Przedgórzu Sudeckim wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W sobotę na przeważającym obszarze kraju pojawią się rozpogodzenia. Jedynie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce nadal będzie pochmurno i deszczowo. 

W rejonie Wrocławia temperatura wzrośnie do 16 kresek powyżej zera. Cieplej będzie także w Zielonej Górze (14 stopni), Krakowie i Katowicach (13 stopni). 

Najniższą temperaturę pokażą termometry - 8 stopni Celsjusza - pokażą termometry w Rzeszowie i Białymstoku. 

Po deszczowym i pochmurnym tygodniu, w niedzielę wreszcie wyjdzie Słońce. W przeważającej części kraju niebo będzie bezchmurne, miejscami mogą pojawić się przejściowe zachmurzenia. 

Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza w rejonie Kielc, do 13 kresek powyżej zera we Wrocławiu. 

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje