Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:45

5:28 19:50

16:010:34

31°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 31°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 13 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
72% normy
pm 10
48% normy
Jutro 25°C 12°C
Środa 26°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: W weekend zmiana pogody

Po kilku deszczowych dniach w weekend nastąpi zmiana pogody. Według prognoz synoptyków w sobotę i niedzielę rozpogodzi się, a temperatury wzrosną.

W czwartek będzie deszczowo. Opadów należy spodziewać się na północy, w centrum i na południu kraju. Lekkie przejaśnienia na wschodzie i zachodzie Polski. Temperatury wyniosą od pięciu kresek powyżej zera w Szczecinie i Poznaniu do ośmiu w Warszawie, Rzeszowie i Krakowie. W górach możliwy przymrozek.

Reklama

W piątek deszczu powinno być mniej, chociaż chmury i tak przykryją znaczną część kraju. Padać będzie od Gdańska, przez Bydgoszcz, Łódź, Wrocław, Katowice do Krakowa. Przejaśnienia zapowiadane są we wschodniej i - w pewnym stopniu - środkowej Polsce. Temperatury od czterech stopni Celsjusza w Białymstoku do siedmiu m.in. w Rzeszowie, Warszawie i Zielonej Górze.

W weekend pogoda będzie znacznie łaskawsza. W sobotę padać ma już tylko na zachodzie kraju i Dolnym Śląsku. Przejaśni się, a temperatury wzrosną. Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, gdzie słupek rtęci zatrzyma się na piątej kresce, najcieplej na południu. Tam temperatury wyniosą nawet 11 stopni Celsjusza.

W niedzielę padać ma już tylko na Podlasiu. W pozostałych rejonach kraju należy spodziewać się wyłącznie przejściowego zachmurzenia. Na wschodzie, południu i w centrum Polski będzie ciepło. Temperatury wyniosą około 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej na krańcach zachodnich. Tam słupek rtęci zatrzyma się na szóstej kresce powyżej zera.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama