Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:19

04:37 20:47

19:04 01:00

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr WNW 18 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 28°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Prognoza: Upalnie w całym kraju, potem burze. Alerty IMGW

Dzisiaj dużo słońca i upał w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich regionów, poza powiatami: bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Synoptycy uprzedzają, że w drugiej połowie tygodnia mogą wydać ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed upałami. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu więcej chmur i przelotny deszcz, burza oraz grad" - informuje IMGW.

Według Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, nad Polską nadal utrzymują się masy gorącego i suchego powietrza. Jak powiedział Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, pod koniec tygodnia temperatura w niektórych miejscach Polski może dojść do 35 stopni Celsjusza, a nawet przekroczyć tę wysokość.

Strefa upałów. Nieco chłodniej nad morzem 

- W poniedziałek będzie przeważnie słonecznie. Jedynie na krańcach zachodnich oraz południowych, a także na południowym wschodzie kraju, miejscami zachmurzenie będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu, a na krańcach zachodnich i południowych także burze. W trakcie burz opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy. Strefa upałów, na którą wydaliśmy ostrzeżenia, poszerzy się także o południowo-wschodnią część Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich do 34 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej tylko nad samym morzem i w obszarach podgórskich, gdzie prognozowane jest od 26 do 29 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na Pomorzu i Kujawach okresami dość silny, z południowego wschodu - powiedział Jakub Gawron.

Reklama

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Noc: Burze, grad i intensywny deszcz 

W nocy na zachodzie kraju da o sobie znać chłodny front atmosferyczny i tam pojawi się zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W czasie burz możliwe są opady gradu i intensywnego deszczu dającego, według wstępnych prognoz, do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy. 

Na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatura od 14-15 stopni na wschodzie do 20 w centrum i na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na przeważającym obszarze południowo-wschodni i południowy, na zachodzie zacznie skręcać na kierunki zachodnie. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na dzisiaj | upały | ostrzeżenie IMGW | burze z gradem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy