Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:21

07:33 15:59

18:20 09:53

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr SW 13 km/h
28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
68% normy
pm 10
45% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -4°C

​Prognoza: Przerwa w upałach

Czeka nas nieprzesadnie upalny tydzień, zwłaszcza jak na lipiec. W środę i w czwartek temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się przelotnych burz i opadów.

W poniedziałek na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, a na północy i północnym wschodzie miejscami także burze. Tylko na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 st. na wybrzeżu do 23 st. na południu i w centrum kraju, w dolinach karpackich lokalnie 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu oraz w rejonach burz porywisty.


We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu kraju wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z zachodu na wschód. Tylko na południowym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 st. na krańcach północnych do 25 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

ReklamaŚroda przyniesie ochłodzenie i opady w całym kraju. Najzimniej będzie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach - 17 stopni Celsjusza, a nieco cieplej na Podkarpaciu i Lubelszczyznie - 22 stopnie. Zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotne deszcze nie ominą żadnego z województw.

W czwartek dalsze ochłodzenie. Jedynie we Wrocławiu słupek rtęci wskaże 20 stopni Celsjusza, natomiast w pozostałych rejonach kraju od 17 do 19 stopni. Padać będzie w centralnej i północnej części Polski, na południu natomiast meteorolodzy nie spodziewają się opadów.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama