Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:59

6:17 18:42

16:250:56

13°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
121% normy
pm 10
92% normy
Jutro 28°C 15°C
Piątek 28°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Znów sypnie śniegiem

Szykuje się zmiana pogody. Znów sypnie śniegiem, a przelotne opady możliwe są w środę i czwartek. Trudna będzie szczególnie noc. Mimo że pogoda poprawi się w piątek, to w Wielkanoc raczej trzeba spodziewać się białego puchu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Reklama

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju zatoki niżu znad Morza Północnego. Na południu kraju zaznacza się obecność ciepłego frontu atmosferycznego. Nad przeważającym obszarem Polski zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południową i południowo-zachodnią Polskę napływa cieplejsze powietrze.

W środę w całej Polsce możliwe są przelotne opady deszczu. Na Pomorzu, na północy Mazowsza i Lubelszczyzny oraz wysoko w górach - miejscami także śniegu.

W nocy od zachodniego wybrzeża przez Pomorze i Kujawy po Mazowsze i Lubelszczyznę możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południe od tego rejonu opady deszczu. Na Podhalu opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach, powyżej 1200 m n.p.m., opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad Polskę przesunie się niż, który obecnie znajduje się nad Francją. Przyniesie gwałtowną zmianę pogody - ochłodzenie, silny wiatr i opady deszczu i śniegu.

W czwartek sytuacja pogodowa powinna być podobna. Wciąż będą utrzymywać się przelotne opady śniegu - ale już niemal w całym kraju. Spokojni powinni być jedynie mieszkańcy Dolnego Śląska i Górnego Śląska. W Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe przelotne opady deszczu.

Co ważne, w nocy z 29 na 30 marca prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 st. C do 0 st. C, a przy gruncie od -4 st. C do -1° st. C.

Szczególną rozwagą muszą wykazać się kierowcy. Możliwe są oblodzenia nawierzchni, a co za tym idzie, sytuacja na drogach może być trudna.

Warto też wstrzymać się z wymianą opon z zimowych na letnie.

W piątek i sobotę powinno być nieco cieplej, ale śnieg, choć tylko na chwilę, powinien wrócić w Wielkanoc.

Reklama

Reklama

Reklama