Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:43

5:22 19:48

11:442:40

19°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr SSE 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
24% normy
Jutro 19°C 10°C
Środa 22°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. Znów sypnie śniegiem

Szykuje się zmiana pogody. Znów sypnie śniegiem, a przelotne opady możliwe są w środę i czwartek. Trudna będzie szczególnie noc. Mimo że pogoda poprawi się w piątek, to w Wielkanoc raczej trzeba spodziewać się białego puchu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Reklama

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju zatoki niżu znad Morza Północnego. Na południu kraju zaznacza się obecność ciepłego frontu atmosferycznego. Nad przeważającym obszarem Polski zalega chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie nad południową i południowo-zachodnią Polskę napływa cieplejsze powietrze.

W środę w całej Polsce możliwe są przelotne opady deszczu. Na Pomorzu, na północy Mazowsza i Lubelszczyzny oraz wysoko w górach - miejscami także śniegu.

W nocy od zachodniego wybrzeża przez Pomorze i Kujawy po Mazowsze i Lubelszczyznę możliwe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południe od tego rejonu opady deszczu. Na Podhalu opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach, powyżej 1200 m n.p.m., opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad Polskę przesunie się niż, który obecnie znajduje się nad Francją. Przyniesie gwałtowną zmianę pogody - ochłodzenie, silny wiatr i opady deszczu i śniegu.

W czwartek sytuacja pogodowa powinna być podobna. Wciąż będą utrzymywać się przelotne opady śniegu - ale już niemal w całym kraju. Spokojni powinni być jedynie mieszkańcy Dolnego Śląska i Górnego Śląska. W Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe przelotne opady deszczu.

Co ważne, w nocy z 29 na 30 marca prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2 st. C do 0 st. C, a przy gruncie od -4 st. C do -1° st. C.

Szczególną rozwagą muszą wykazać się kierowcy. Możliwe są oblodzenia nawierzchni, a co za tym idzie, sytuacja na drogach może być trudna.

Warto też wstrzymać się z wymianą opon z zimowych na letnie.

W piątek i sobotę powinno być nieco cieplej, ale śnieg, choć tylko na chwilę, powinien wrócić w Wielkanoc.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama