Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:22

04:14 21:01

20:10 02:19

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 15 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
17% normy
Jutro 27°C 18°C
Sobota 24°C 14°C

Prognoza pogody: Zmiana aury. Ochłodzenie i deszcz

Po kilku dniach słonecznej pogody czeka nas wyraźna zmiana. Dziś nieco chłodniej. - W zachodniej części kraju pojawią się chmury i przelotne deszcze - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według synoptyków IMGW, we wtorek Polska będzie podzielona na zachodnią część z zachmurzeniami i lokalnymi opadami deszczu oraz wschodnią, bez opadów i słoneczną.

- We wtorek w całym kraju temperatura będzie o kilka stopni niższa od tej z poniedziałku. Na zachodzie, w pasie obejmującym województwo zachodniopomorskie, zachodnią część wielkopolskiego, dolnośląskie i częściowo opolskie oraz lubuskie, możliwe będą opady deszczu. Na północnym zachodzie być może pojawią się słabe burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13-14 stopni na Suwalszczyźnie, przez 18 w centrum, do 20 stopni na Dolnym Śląsku - powiedział Szymon Ogórek z IMGW. 

Reklama

W nocy z wtorku na środę od środkowego Pomorza, przez Wielkopolskę po województwo opolskie będą utrzymywały się słabnące opady deszczu.

Po opadach mogą pojawić się mgły. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i sucho. Minimalna temperatura w nocy to 5-6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 8 w centrum i do 13 stopni na południowym zachodzie i zachodzie. W kotlinach Karpat i na Podhalu termometry wskażą 4 stopnie.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama