Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:23

7:17 17:23

17:496:27

7°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 993 hPa
 • Wiatr WNW 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
10% normy
pm 10
7% normy
Jutro 11°C 5°C
Piątek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza pogody: Złe wieści dla południowej Polski

Od wtorku do czwartku w południowej Polsce będzie deszczowo i burzowo. W całym kraju temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza.

We wtorek słupek rtęci wskaże od 20 kresek powyżej zera na Pomorzu, Warmii, Mazurach czy Śląsku do 25 w Lubuskiem.

Reklama

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami i intensywnymi opadami deszczu w południowej Polsce. Dla Podkarpacia wystosowano ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) - wystąpią tam burze z gradem, a wiatr osiągnie w porywach 95 km/h. Burze z gradem i ulewy pojawią się także w Małopolsce. Ponadto w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim i lubelskim spodziewane są intensywne opady deszczu, do 40 milimetrów (ostrzeżenia pierwszego stopnia).

W nocy zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, na południu i południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W czasie burz opady do 10 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na Mazurach i Podlasiu do 14 st. miejscami na południu i południowym wschodzie oraz na wybrzeżu. 

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i na południu okresami duże i wówczas przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Padać będzie również na północy i w centralnej części kraju. Na Pogórzu Karpackim w czasie burz wysokość opadu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 24 st., chłodniej miejscami terenach podgórskich i nad morzem: od 17  do 20 st. 

Czwartek znów przyniesie burze i deszcze na południu. Pas burzowy będzie się rozciągał od Śląska po Lubelszczyznę. W całym kraju podobne temperatury: od 22 do 24 stopni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama