Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:03

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 37 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
25% normy
pm 10
18% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

​Prognoza pogody: Złe wieści dla południowej Polski

Od wtorku do czwartku w południowej Polsce będzie deszczowo i burzowo. W całym kraju temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza.

We wtorek słupek rtęci wskaże od 20 kresek powyżej zera na Pomorzu, Warmii, Mazurach czy Śląsku do 25 w Lubuskiem.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami i intensywnymi opadami deszczu w południowej Polsce. Dla Podkarpacia wystosowano ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) - wystąpią tam burze z gradem, a wiatr osiągnie w porywach 95 km/h. Burze z gradem i ulewy pojawią się także w Małopolsce. Ponadto w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim i lubelskim spodziewane są intensywne opady deszczu, do 40 milimetrów (ostrzeżenia pierwszego stopnia).

Reklama

W nocy zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, na południu i południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W czasie burz opady do 10 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na Mazurach i Podlasiu do 14 st. miejscami na południu i południowym wschodzie oraz na wybrzeżu. 

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i na południu okresami duże i wówczas przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Padać będzie również na północy i w centralnej części kraju. Na Pogórzu Karpackim w czasie burz wysokość opadu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 do 24 st., chłodniej miejscami terenach podgórskich i nad morzem: od 17  do 20 st. 

Czwartek znów przyniesie burze i deszcze na południu. Pas burzowy będzie się rozciągał od Śląska po Lubelszczyznę. W całym kraju podobne temperatury: od 22 do 24 stopni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy