Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:43

07:13 17:26

18:16 08:59

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WSW 30 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
9% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza pogody: Zimowa aura utrzyma się

W najbliższych dniach utrzyma się zimowa aura. W całym kraju synoptycy prognozują sporo chmur, będzie też padać deszcz i deszcz ze śniegiem. W środę poprószy niemal w całej Polsce.

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz północna Rosja są w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, tylko na północy i zachodzie zaznacza się płytka zatoka związana z niżem w rejonie Morza Barentsa. 

Nad Polską utrzymuje się mroźne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie zachodnia połowa kraju znajduje się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Atak zimy w Polsce. Śnieg i trudna sytuacja na drogach. Zobacz zdjęcia!

Reklama

Prognoza na poniedziałek, 7 stycznia

W poniedziałek w całym kraju będzie utrzymywać się spore zachmurzenie. 

Mieszkańcy Pomorza i Warmii powinni się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. Poprószy także na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia od -7 st. w okolicach Rzeszowa i Kielc, do -5 st. w centrum i 5 st. powyżej zera na krańcach północno-zachodnich. 

Prognoza na wtorek, 8 stycznia

We wtorek temperatura nieco wzrośnie. 

Na zachodzie kraju synoptycy prognozują 5-6 st. powyżej zera. Na północy termometry pokażą 4 st. Celsjusza, a w centrum 2-3 kreski powyżej zera. Najchłodniej wciąż na wschodzie i południu Polski - w Białymstoku, Rzeszowie i Lublinie temperatura będzie oscylować wokół -4 st.

W całej Polsce sporo chmur. 

Na zachodzie i Pomorzu silnie popada deszcz. W obszarze od Mazur, przez centrum kraju, po Górny Śląsk i Małopolskę prognozowane opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Na Podlasiu i w górach mocno poprószy. 

Prognoza na środę, 9 stycznia

W środę w całej Polsce prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W wielu regionach temperatura nie spadnie jednak poniżej zera.

Najchłodniej nadal będzie na wschodzie i południu kraju - w Białymstoku termometry pokażą -3 st. Celsjusza, a na Podkarpaciu -1 st. Nieco cieplej na Warmii, Pomorzu i w centrum, gdzie temperatura wyniesie od 0 do 2 st. W Szczecinie temperatura będzie oscylować wokół 4 st. powyżej zera.

Śnieg poprószy głównie w województwach: warmińsko-mazurskim podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim. Mieszkańcy pozostałych regionów powinni spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. 

W czwartek temperatura mocno spadnie.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje