Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:58

5:41 17:47

6:5220:03

-5°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -6°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
120% normy
pm 10
90% normy
Jutro 2°C -6°C
Środa 3°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

​Prognoza pogody: Zima powyżej zera

W najbliższych dniach temperatury w Polsce ustabilizują się na poziomie kilku stopni powyżej zera w dzień. Noce będą jednak mroźne, zwłaszcza w górach.

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Rosji, w tej samej polarnej masie powietrza.

Reklama

W czwartek w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami duże. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 0 st. w centrum, do 3 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu miejscami umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy na zachodzie opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na południowym wschodzie miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -6 st. na wschodzie do -1 st. na zachodzie, chłodniej na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny od -8 st. do -4 st., a w rejonach podgórskich Karpat od -12 st. do -8 st. Nad morzem cieplej, tam temperatura minimalna od -2 st. do 1 st. 

W piątek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a nad ranem na zachodzie lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Od zachodu postępujące większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura maksymalna od 1 st. w Białymstoku do 6 st. na zachodzie kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo zachodni i zachodni.

W sobotę w całym kraju przejaśnienia. Meteorolodzy nie spodziewają się tego dnia opadów. Temperatury maksymalne od 3 do 5 stopni Celsjusza.

W niedzielę pochmurno na wschodzie kraju, na Mazowszu i Pomorzu, w pozostałych częściach kraju powinno pokazać się słońce. Temperatury od 2 do 5 stopni; najcieplej na zachodzie kraju.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama