Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:45

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Z końcem tygodnia temperatury wzrosną

Jeszcze dziś i jutro dość zimno, w nocy słupek rtęci spadnie nawet poniżej -13 stopni Celsjusza. Jednak z końcem tygodnia temperatury będą rosnąć.

Europa wschodnia i krańce zachodnie kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów znad Rosji i północnego Atlantyku - informuje IMGW. Nad resztą Europy dominują układy niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i okolic Korsyki oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływa chłodne i suche powietrze kontynentalne.

Środa

Reklama

Dziś niemal w całym kraju przeważnie słonecznie, lecz zimno. Minusowe temperatury szczególnie od Polski centralnej po zachodnią granicę, oraz w rejonie Zielonej Góry.

W nocy na południu, południowym wschodzie i w centrum kraju pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 st.C do -3 st.C, nad morzem około -1 st.C; w rejonach podgórskich od -13 st.C do -8 st.C.

Czwartek

W czwartek nadal zimno. Termometry wskażą średnio od 0 do 2 stopni Celsjusza. W województwie lubuskim ściśnie mróz. Synoptycy spodziewają się także opadów śniegu i śniegu z deszczem w rejonach Szczecina, woj. lubuskiego oraz w Wielkopolsce. 

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie durze, zwłaszcza w okolicach Dolnego Śląska niebo pokryją gęste chmury.

Piątek

W piątek znacznie cieplej. Termometry wskażą średnio od 5 do 7 kresek powyżej zera. Zamiast śniegu, w kilku regionach popada deszcz. Na przeważającym obszarze sporo słonecznie - z przelotnymi opadami.

Zdaniem synoptyków wyższe temperatury utrzymują się także w weekend. Będzie więcej słońca, a termometry pokażą nawet do 12 stopni powyżej zera.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama