Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:12

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr W 35 km/h
1
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
3% normy
pm 10
3% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza pogody: Wiosenna aura w grudniu

Wschodnia część Polski znajduje się jeszcze w zasięgu wyżu znad Rosji. Zachodnia część kraju będzie odczuwać skutki niżów z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Włochami. Z południa kontynentu zacznie napływać cieplejsze powietrze.

Czwartek (3 grudnia)

Czwartek to ostatni dzień, w którym utrzyma się jeszcze zimowa aura. Nadal będzie chłodno: - 2 stopnie Celsjusza w Zielonej Górze, 0 w Poznaniu i Bydgoszczy, 1 stopień w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie i Krakowie, 2 stopnie we Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Lublinie, 3 stopnie w Łodzi. Najcieplej będzie w Kielcach, gdzie termometry wskażą cztery kreski powyżej zera.

Niemal  w całym kraju zachmurzenie duże, z możliwymi przejaśnieniami w woj. kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Mieszkańcy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej muszą się przygotować na przelotne opady śniegu, Pomorza Zachodniego na opady deszczu ze śniegiem, a Dolnego Śląska deszczu.

Reklama

Piątek (4 grudnia)

W piątek należy się spodziewać wyraźnego ocieplenia, w szczególności na południu kraju. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi i Kielczach synoptycy zapowiadają 8 stopni Celsjusza. W Rzeszowie, Lublinie i Warszawie 6 stopni, w Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Gdańsku i Olsztynie 5 stopni. Najchłodniej w Zielonej Górze i Bydgoszczy, gdzie termometry wskażą 4 stopnie.  

W pasie od Gdańska i Olsztyna, przez Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice i Kraków częściowo słonecznie, z przelotnymi opadami. W Szczecinie, Zielonej Górze, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Warszawie i Białymstoku przejściowe zachmurzenie.

Sobota (5 grudnia)

W sobotę czeka nas iście wiosenna aura. W całym kraju ciepło. 8 stopni Celsjusza w Szczecinie, Bydgoszczy i Zielonej Górze. 9 stopni w Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Krakowie i Rzeszowie. 10 stopni w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Kielcach, Katowicach i Poznaniu. Najcieplej we Wrocławiu, gdzie termometry pokażą 12 stopni Celsjusza.

W tym dniu synoptycy nie przewidują żądnych opadów, jedynie przejściowe zachmurzenie w całym kraju.

Niedziela (6 grudnia)

Niedziela zapowiada się również pogodnie. W Rzeszowie i Białymstoku 6 stopni, w Lublinie 7, w Kielcach, Warszawie, Olsztynie i Bydgoszczy 8. W Zielonej Górze i Gdańsku 9 stopni. W Krakowie, Łodzi i Poznaniu 10. W Kielcach 11. Najcieplej ponownie we Wrocławiu, gdzie temperatura wyniesie - podobnie jak dzień wcześniej - 12 stopni Celsjusza.  

Niemal w całym kraju, za wyjątkiem Lubelszczyzny i Podlasia, zachmurzenie duże. W dwóch wspomnianych województwach można spodziewać się przejaśnień. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama