Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:06

6:25 18:30

18:435:12

10°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 6°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr WNW 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
8% normy
Jutro 12°C 2°C
Środa 14°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Wielkich upałów nie będzie. Uwaga na burze

W poniedziałek najsłoneczniej będzie na południu Polski. Na zachodzie natomiast meteorolodzy spodziewają się burz z piorunami. Z kolei we wtorek burze przeniosą się nad centralną, południową i wschodnią część kraju. Temperatury w poniedziałek i wtorek będą oscylować między 20 a 29 stopni Celjsusza.

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego. Polska pozostanie w jego zasięgu. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, tylko północno-zachodnia część kraju znajdzie się w nieco chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie i na zachodzie okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, możliwe lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na Pomorzu do 28 st. we Wrocławiu i w Łodzi. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, możliwe lokalne burze, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 11 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, przeważnie południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze, zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i lokalne burze, zwłaszcza na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na Pomorzu do 29 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, przeważnie zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje