Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:13

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Prognoza pogody: Weekend chłodny i deszczowy

W czwartek i w piątek temperatura utrzyma się na poziomie kilkunastu stopni. Weekend zapowiada się chłodniej. Na niedzielny spacer warto zaopatrzyć się w parasol. Synoptycy spodziewają się solidnych opadów w całej Polsce.

Polska północno-wschodnia jest w zasięgu niżu znad Bałtyku, a południowo-zachodnia część kraju znajduje się na skraju wyżu znad Alp. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się front chłodny. W kraju będzie zalegać ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, za frontem napłynie chłodniejsza i wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

W czwartek w całym kraju wystąpi zachmurzenie, ale będzie się przejaśniać i rozpogadzać najpierw na południu Polski, a w drugiej części dnia w północnych regionach. Wystąpią przelotne opady deszczu, głównie na północy i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna do 13-14 stopni na południu i zachodzie. Na północnym wschodzie temperatury osiągną 11-12 stopni. Temperatura odczuwalna nie przekroczy 10 stopni.

Reklama

W nocy z czwartku na piątek słabe opady deszczu na wschodnich krańcach Polski. Na zachodzie, w centrum i na południu wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu słabe opady deszczu na wybrzeżu i Pomorzu, a wieczorem także na zachodzie Polski. Temperatura maksymalna od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku.  Wiatr początkowo zachodni, umiarkowany, porywisty, a na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim dość silny (do 45 km/h) w porywach do 65 km/h.

Weekend zapowiada się chłodniejszy. W sobotę zachmurzenie małe z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne od  7 stopni  w Olsztynie, w Białymstoku i w Łodzi do 9 stopni w województwie małopolskim i na Podkarpaciu. Przelotne opady wystąpią we wszystkich częściach kraju.

Niedziela bez słońca. Termometry wskażą nieco wyższe niż w sobotę temperatury. Duże zachmurzenia w całej Polsce. Na niedzielny spacer warto zabrać parasol, ponieważ synoptycy zapowiadają solidne opady. Temperatury maksymalne od 7 stopni na Warmii, Mazurach, w Podlaskiem i w Lubelskiem do 10 stopni na zachodzie kraju.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje