Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:19

6:17 18:42

16:250:56

13°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
93% normy
Jutro 28°C 15°C
Piątek 28°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Weekend chłodny i deszczowy

W czwartek i w piątek temperatura utrzyma się na poziomie kilkunastu stopni. Weekend zapowiada się chłodniej. Na niedzielny spacer warto zaopatrzyć się w parasol. Synoptycy spodziewają się solidnych opadów w całej Polsce.

Polska północno-wschodnia jest w zasięgu niżu znad Bałtyku, a południowo-zachodnia część kraju znajduje się na skraju wyżu znad Alp. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się front chłodny. W kraju będzie zalegać ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, za frontem napłynie chłodniejsza i wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

Reklama

W czwartek w całym kraju wystąpi zachmurzenie, ale będzie się przejaśniać i rozpogadzać najpierw na południu Polski, a w drugiej części dnia w północnych regionach. Wystąpią przelotne opady deszczu, głównie na północy i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna do 13-14 stopni na południu i zachodzie. Na północnym wschodzie temperatury osiągną 11-12 stopni. Temperatura odczuwalna nie przekroczy 10 stopni.

W nocy z czwartku na piątek słabe opady deszczu na wschodnich krańcach Polski. Na zachodzie, w centrum i na południu wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu słabe opady deszczu na wybrzeżu i Pomorzu, a wieczorem także na zachodzie Polski. Temperatura maksymalna od 9 stopni na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Dolnym Śląsku.  Wiatr początkowo zachodni, umiarkowany, porywisty, a na północnym wschodzie i wybrzeżu wschodnim dość silny (do 45 km/h) w porywach do 65 km/h.

Weekend zapowiada się chłodniejszy. W sobotę zachmurzenie małe z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne od  7 stopni  w Olsztynie, w Białymstoku i w Łodzi do 9 stopni w województwie małopolskim i na Podkarpaciu. Przelotne opady wystąpią we wszystkich częściach kraju.

Niedziela bez słońca. Termometry wskażą nieco wyższe niż w sobotę temperatury. Duże zachmurzenia w całej Polsce. Na niedzielny spacer warto zabrać parasol, ponieważ synoptycy zapowiadają solidne opady. Temperatury maksymalne od 7 stopni na Warmii, Mazurach, w Podlaskiem i w Lubelskiem do 10 stopni na zachodzie kraju.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama