Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:07

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Prognoza pogody: Wciąż ciepły grudzień

Jak informuje IMGW Europa północna jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu pozostaje pod wpływem wyżów znad południowej Europy. Polska północna jest pod wpływem niżu z ośrodkami znad Morzem Norweskim i północną Skandynawią, pozostała część kraju w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy Polski wzrastające do dużego. Na wybrzeżu wieczorem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 do 10 st., na północy kraju oraz w rejonach podgórskich od 7 do 10 st. Na Dolnym Śląsku i w Lubuskim nawet 11 st.

Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h. Porywy wiatru od 55 km/h na południu Polski do 65 km/h na północy, na wybrzeżu do 80 km/h, a w partiach szczytowych gór do 90 km/h.

Reklama

W poniedziałek na północy Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, gdzieniegdzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 - 9st. na północy i wschodzie kraju do 10- 11 st. W centrum i na południowym zachodzie.

Wiatr na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie kraju dość silny, porywisty słabnący do umiarkowanego, zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, później słaby.

Wysokie - jak na grudzień - temperatury utrzymają się co najmniej do połowy miesiąca.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje