Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:52

4:15 21:01

12:241:00

29°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 28°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr WNW 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca średniej aktywności komarów
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
20% normy
Jutro 31°C 12°C
Piątek 19°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: W weekend znów upały

Jak podaje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia oraz północna i północno-zachodnia jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina Wyżu Azorskiego, krańce południowo-wschodnie kraju są w zasięgu płytkiego niżu znad północno-zachodniej Rumunii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Nad pozostałą część kraju napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W czwartek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz okresami opady deszczu, w Karpatach i na południu Lubelszczyzny prognozowana suma opadów do 10 mm. 

Reklama

Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na północnym wschodzie niewielkie, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 23 st.C, chłodniej na południowym wschodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. 

W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek przeważnie zachmurzenie umiarkowane, jedynie na wschodzie i w Karpatach oraz na północnym zachodzie okresami duże i tam miejscami słabe, przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych.

W weekend temperatura wzrośnie, miejscami będzie nawet 29 st. C. W sobotę bez opadów, za to w niedzielę możliwe intensywne opady i burze.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama