Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:51

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: W weekend znów upały

Jak podaje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia oraz północna i północno-zachodnia jest w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina Wyżu Azorskiego, krańce południowo-wschodnie kraju są w zasięgu płytkiego niżu znad północno-zachodniej Rumunii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Nad pozostałą część kraju napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W czwartek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz okresami opady deszczu, w Karpatach i na południu Lubelszczyzny prognozowana suma opadów do 10 mm. 

Reklama

Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na północnym wschodzie niewielkie, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 23 st.C, chłodniej na południowym wschodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. 

W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek przeważnie zachmurzenie umiarkowane, jedynie na wschodzie i w Karpatach oraz na północnym zachodzie okresami duże i tam miejscami słabe, przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych.

W weekend temperatura wzrośnie, miejscami będzie nawet 29 st. C. W sobotę bez opadów, za to w niedzielę możliwe intensywne opady i burze.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne