Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:07

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody. W weekend zmiana aury

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz południowa część kontynentu jest pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Irlandią, Islandią oraz Węgrami wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem niżu znad Węgier, na południu kraju zaznacza front okluzji. Pozostajemy w tej samej, polarnej morskiej masie powietrza.

W czwartek na południu kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze większe przejaśnienia. Na obszarze położonym na południowy wschód od Mazowsza, łódzkiego i Dolnego Śląska okresami opady deszczu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce opady miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od około 13-14 st. w centrum i na południu, do 17-18 st. na północy. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, wschodni, na zachodzie kraju skręcający na północno-zachodni. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem lub śniegu; porywy wiatru do 60 km/h.

Reklama

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na wschodzie i centrum kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na Podkarpaciu i w centrum, do 18 st. na Dolnym Śląsku; nieco chłodniej na Podhalu 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W sobotę zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 24 st. na Śląsku i w Wielkopolsce, do 19-20 stopni na północnym wschodzie. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama