Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:13

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: W weekend ochłodzenie

To już dwa ostatnie dni słonecznego lata. Spieszmy się napawać piękną pogodą, bo od soboty nastąpi wyraźne ochłodzenie. W niedzielę zaczyna się natomiast astronomiczna jesień.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Reklama

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Wrzesień w tym roku był wyjątkowo słoneczny. Ci, którzy w tym czasie wybrali urlop w Polsce, na pewno nie żałują. Tymczasem to, co dobre, szybko się kończy. Jeszcze tylko dziś i jutro można spodziewać się pięknej, słonecznej pogody. Warto więc korzystać i jak najmniej siedzieć w domu, bo później na taką aurę na zewnątrz będziemy musieli długo poczekać.

W czwartek w całej Polsce słonecznie. Temperatury od 21 st. Celsjusza na Podhalu do 29 st. w centralnej i zachodniej Polsce. Najcieplej w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu. Niebo częściowo zachmurzone.

W piątek jeszcze cieplej, a w niektórych miejscach termometry mogą wskazać nawet ponad 30 st. Celsjusza, co jak na końcówkę września jest sytuacją raczej niespotykaną. W większości słonecznie - od 26 st. Celsjusza w Białymstoku do 30 st. w Poznaniu i Zielonej Górze. Na zachodzie kraju i nad morzem możliwe burze z piorunami. Na południu piękne, bezchmurne niebo.

Sobota przyniesie odczuwalne ochłodzenie. Temperatura w ciągu dnia spadnie do 17 st. Celsjusza w zachodnich częściach kraju i zaledwie 15 st. w Świętokrzyskiem. W Gdańsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Szczecinie i Rzeszowie mogą wystąpić przelotne burze. Lato najdłużej utrzyma się we Wrocławiu, gdzie będzie najcieplej, a termometry mogą wskazać 19 st. Celsjusza.

Podobna pogoda będzie utrzymywać się w niedzielę, tyle że nie powinno padać. Wyjątkiem jest Pomorze, którego mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnych opadów. W pozostałej części kraju 15-17 st. Celsjusza z częściowym zachmurzeniem. Tego dnia rozpoczyna się astronomiczna jesień.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama