Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:24

6:59 17:45

18:277:07

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr S 6 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
90% normy
pm 10
62% normy
Jutro 21°C 11°C
Środa 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: W weekend nawet 20 stopni

Jak informuje IMGW, Europa południowa i rejon Morza Norweskiego są w zasięgu słabych układów wyżowych, na pozostałym obszarze dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu niżu znad Bałtyku, po południu nad północ kraju nasunie się chłodny front atmosferyczny. Na przeważającym obszarze kraju dominować będzie masa ciepła, dość wilgotna polarno-morska, tylko nad krańce północne, po przejściu frontu, napłynie chłodna masa pochodzenia arktycznego.

W środę na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 400 m, a po południu miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego i od godzin południowych przelotne opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód. W Łódzkim, Mazowszu, północy Górnego Śląska i Małopolski oraz na Kielecczyźnie miejscami także burze. Temperatura maksymalna od 11 st. na krańcach północnych, około 16 st. w centrum, do 17 st., 18 st. na południu.  Wiatr rano słaby i umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 70 km/h. Wiatr zachodni, po południu na północy kraju skręcający na północno-zachodni. Po południu wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

Reklama

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, głównie na zachodzie i południu kraju. Temperatura maksymalna od 8-9 st. na północnym wschodzie do 10 st., 13 st. w centrum i do 14 st., 15 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu przechodzący na południowy i wzmagający się do umiarkowanego. Wysoko w Tatrach początkowo porywy wiatru do 90 km/h.

W piątek i weekend należy spodziewać się dalszego wzrostu temperatury, która wzrośnie nawet do 20 st. W niedzielę w zachodniej części Polski spodziewane są opady deszczu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama