Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:42

06:35 17:02

16:45 07:45

9°C
  • Deszcz
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
21% normy
Jutro 10°C 3°C
Niedziela 14°C 4°C

Prognoza pogody: W czwartek nawet 20 stopni

Jak informuje IMGW, niemal cała zachodnia i północna Europa jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie Półwysep Apeniński, Bałkany i Nizina Węgierska znajdują się w zasięgu słabych ośrodków wyżowych. Polska jest na skraju rozległego układu niżowego znad Wysp Brytyjskich. Na północy kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu. Z południowego-zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

W środę w północnej części kraju zachmurzenie na ogół duże i miejscami opady deszczu. Poza tym pogodnie. 

Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie, około 14-15 st. C w centrum, do 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich i po południu nad morzem okresami dość silny, porywisty. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, na obszarach podgórskich do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na krańcach północno-zachodnich wzrastające do dużego i tam wieczorem możliwe słabe opady deszczu. 

Reklama

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st. C do 20 st. C, chłodniej na obszarach podgórskich Karpat: około 14 st. C, a cieplej miejscami na południowym zachodzie i zachodzie: do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i tam w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy