Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:16

07:24 15:26

17:51 10:24

-4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -12°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr ESE 22 km/h
65
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
179% normy
pm 10
148% normy
Jutro 1°C 0°C
Piątek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: W czwartek nawet 20 stopni

Jak informuje IMGW, niemal cała zachodnia i północna Europa jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie Półwysep Apeniński, Bałkany i Nizina Węgierska znajdują się w zasięgu słabych ośrodków wyżowych. Polska jest na skraju rozległego układu niżowego znad Wysp Brytyjskich. Na północy kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu. Z południowego-zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

W środę w północnej części kraju zachmurzenie na ogół duże i miejscami opady deszczu. Poza tym pogodnie. 

Reklama

Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie, około 14-15 st. C w centrum, do 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich i po południu nad morzem okresami dość silny, porywisty. Nad morzem porywy wiatru do 55 km/h, na obszarach podgórskich do 75 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na krańcach północno-zachodnich wzrastające do dużego i tam wieczorem możliwe słabe opady deszczu. 

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st. C do 20 st. C, chłodniej na obszarach podgórskich Karpat: około 14 st. C, a cieplej miejscami na południowym zachodzie i zachodzie: do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i tam w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama