Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:54

07:24 15:26

17:51 10:24

-4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -11°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr ESE 20 km/h
58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
123% normy
Jutro 1°C 0°C
Piątek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

IMGW informuje, że Europa północno-wschodnia oraz częściowo zachodnia i centralna znajdują się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest pod wpływem pogłębiającego się niżu znad Białorusi z układem frontów atmosferycznych. Południowo-wschodnia część Polski znajduje się w powietrzu zwrotnikowym, pozostały obszar kraju obejmuje, napływające za frontem chłodnym, powietrze polarno-morskie.

W niedzielę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Temperatura maksymalna od 18 st. C na krańcach północnych, około 25 st. C w centrum, do 29 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, od zachodu kraju wzmagający się do umiarkowanego i porywistego. W zachodniej połowie kraju wiatr zachodni skręcający na północno-zachodni. We wschodniej połowie kraju wiatr zmienny przechodzący na zachodni i północno-zachodni, a na północnym wschodzie na północny i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Reklama

W  poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, północnym wschodzie Mazowsza, Mazurach, wschodzie Kujaw i Pomorzu wschodnim gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum, do 22 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków  północnych. 


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama