Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:19

06:32 18:20

17:46 02:09

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr ENE 17 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
42% normy
pm 10
28% normy
Jutro 18°C 11°C
Środa 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Uwaga na burze z gradem

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Skandynawią rozbudowuje się wyż, a pozostałe obszary kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad północną Polską zaznacza się wpływ falującego frontu atmosferycznego, na którym nad Wielkopolską utworzy się lokalny ośrodek niżowy. Zalega ciepłe, przetransformowane powietrze polarno-morskie, jedynie nad krańce północne przejściowo napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W piątek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st., na Pomorzu 19-20 st., nad samym morzem 16, 18 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

Reklama

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie duże, miejscami przelotne opady deszczu, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Nizinie Szczecińskiej również burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 23 do 26 st., na wybrzeżu 22 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, na północy kraju słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Również w niedzielę aura nie będzie rozpieszczać. Opady deszczu i burze spodziewane są w większości kraju.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prognoza | gradobicia | burze nad Polską | długi weekend

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje