Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:41

04:20 20:59

08:21 23:38

22°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 26°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr N 9 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
13% normy
pm 10
10% normy
Jutro 29°C 17°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognoza pogody. Upały przez cały tydzień

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia po centralną jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Pozostałą część kontynentu obejmują płytkie ośrodki niżowe. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym kontynentalnym.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W całym kraju miejscami możliwe przelotne opady deszczu lub burze. W czasie burz prognozowana suma opadów od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm, miejscami grad. Temperatura maksymalna od 25 st.C, 27 st.C na Podhalu, północnym wschodzie oraz nad morzem do 31 st.C, 32 st.C miejscami w centrum oraz na południu i 33 st.C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Za wyjątkiem wybrzeża miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26 st.C na północnym wschodzie do 31 st.C na zachodzie, tylko nad morzem i w kotlinach górskich od 24 st.C do 26 st.C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama

Kiedy zmiana?

Przez najbliższe dni aura się nie zmieni. Upalna temperatura panować będzie co najmniej do połowy sierpnia.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama