Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:50

7:36 15:24

11:0820:19

1°C
 • Zachmurzenie małe
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr NE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

63
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
173% normy
pm 10
142% normy
Jutro 1°C -3°C
Piątek 0°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Upały przez cały tydzień

Jak informuje IMGW nad północno-wschodnią Europą, częściowo środkową i południowo-zachodnią dominują wyże. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów: płytkiego z rejonu Morza Czarnego i bardziej wyraźnego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i w rejonie Wysp Owczych. Polska nadal jest w obszarze obniżonego ciśnienia, rozciągającym się pomiędzy tymi niżami, tylko nad krańcami zachodnimi rozbudowuje się słaby wyż. Na zachodzie zaznacza się strefa frontu chłodnego. Pozostajemy w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad dzielnice zachodnie napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz w województwach zachodnich do 20 mm, na pozostałym obszarze kraju do 45 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 31 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich od 23 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Reklama

W poniedziałek wzdłuż zachodniej granicy zachmurzenie małe i umiarkowane na ogół bez opadów. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, a lokalnie na Warmii, Mazurach i Mazowszu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 31 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej: od 25 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W najbliższych dniach upały nie ustaną. Chłodniej zrobi się dopiero w następny weekend. Temperatura spadnie wówczas miejscami do 24 st.

Reklama

Reklama

Reklama