Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:02

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody: Upały przez cały tydzień

Jak informuje IMGW nad północno-wschodnią Europą, częściowo środkową i południowo-zachodnią dominują wyże. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów: płytkiego z rejonu Morza Czarnego i bardziej wyraźnego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i w rejonie Wysp Owczych. Polska nadal jest w obszarze obniżonego ciśnienia, rozciągającym się pomiędzy tymi niżami, tylko nad krańcami zachodnimi rozbudowuje się słaby wyż. Na zachodzie zaznacza się strefa frontu chłodnego. Pozostajemy w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad dzielnice zachodnie napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich słabe opady deszczu. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz w województwach zachodnich do 20 mm, na pozostałym obszarze kraju do 45 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 31 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich od 23 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Reklama

W poniedziałek wzdłuż zachodniej granicy zachmurzenie małe i umiarkowane na ogół bez opadów. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, a lokalnie na Warmii, Mazurach i Mazowszu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 31 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej: od 25 st. do 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W najbliższych dniach upały nie ustaną. Chłodniej zrobi się dopiero w następny weekend. Temperatura spadnie wówczas miejscami do 24 st.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje